“У дітей лише така можливість сидіти за партами”. Перша підземна школа Харкова майже готова (відео)

03.04.2024 15:25   -

У Харкові завершено будівництво першої підземної школи. Роботи виконані за рахунок міського бюджету. Наразі у закладі освіти допрацьовують останні штрихи перед початком занять. Приміщення побудовано за найвищими стандартами безпеки, має 20 класних кімнат та розраховане на прийом 900 учнів у дві зміни. Набір учнів на наступний навчальний рік майже завершено. Вже цього року за парти сядуть 600 дітей.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Я був на всіх етапах будівництва цієї школи і перш за все хочу подякувати усім хто приймав участь. І нашим будівельникам і нашим вчителям. Це школа і для нас це дуже важливо, бо дуже багато дітей, які бажають навчатися віч на віч але немає такої можливості. Так, ми створили унікальний проект. Я вважаю, що коли вона почне працювати, це дуже важливо, і дасть можливість дітям навчатися по-справжньому. Далі будемо працювати для того, щоб побудувати такі чи інші школи під землею, нажаль, ми вимушені будувати у всіх районах Харкова. Ця школа розрахована на 450 учнів в одну зміну, тобто у дві зміни ми матимемо можливість навчати 900 учнів. Спочатку ми почнемо з 300 – 350 учнів в одну зміну, а потім будемо нарощувати темпи. Бо потрібно щоб і вчителі звикли і діти звикли і знаєте «обкатати» це і будемо далі. Вважаю, що з 1 вересня вона буде працювати наповну.

ТЕТЯНА ПОЛОЖИЙ ДИРЕКТОР ЛІЦЕЮ №70
Ми перебуваємо з вами в кабінеті української літератури. Тут будуть навчатися учні початкової школи, почнуть принаймні, але цей клас може бути розрахований і на учнів старшої школи адже меблі у нас регулюються. Парти можуть буть і вищими і нижчими відповідно до зросту наших дітей. Тому створені всі необхідні умови для того, щоб діти змогли поринути у чарівний світ українського слова. Для всіх нас війна стала викликом але дуже приємно, що наш незламний Харків знайшов ось таке рішення з тієї ситуації, що склалася. Ми дуже довго чекали. Ми сподівалися, ми були впевнені, що буде такий заклад, де наші діти зможуть в  безпечному місці навчатись і опановувати всі науки. І нарешті наша мрія здійснилася – ми дуже і дуже раді, що, нарешті, наші вчителі почують живі дитячі голоси! 

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЕНА ПОЛОЗОВА ВЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ
Це кабінет нової української школи і тут будуть навчатися наші першачки. Вони цілий рік мріяли побачити один одного, побачити свою вчительку. Потримати крейду у руках, написати свої перші буквочки на дошці. Ми підготували все для того, щоб їм було дуже зручно. Наш освітній простір нової української школи передбачає, що діти зможуть працювати у групах. Вони зможуть спілкуватися один з одним і на уроках і на перервах. Тому і ми учителі, і наші діти, і батьки, дуже вдячні за те, що є така можливість сидіти за партами. Бути на уроках разом зі своєю вчителькою, а ми зі свого боку, вчителі, зробимо щоб діти отримали міцні знання і щоб вони були щасливі!

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Те, що стосується безпеки, то вона побудована і розроблена по всім новітнім умовам, які потрібні під час війни. Ми отримали ці ДБН і після чого був розроблений проект і по цьому проекту вона побудована. Що стосується того, коли вона почне працювати – в найкоротші терміни ми отримаємо всі дозволі і почнемо працювати. Ми розраховуємо на власні джерела фінансування і я хочу, щоб хоча б ще 3 школи з’явились у місті, я дуже хочу. У всякому разі ми працюємо над цим, є проектно-кошторисна документація, зараз процес експертний буде і я хочу, щоб ми 3 школи таких побудували. Розглядаємо сьогодні Новобаварський, Холодногірський райони міста Харкова, Шевченківський район міста Харкова. Крім того проектує обласна військова адміністрація за кошти субвенції з державного бюджету, вона у нас буде будувати теж школу.

ОСТАННІ НОВИНИ