У будинку по вул. Наталії Ужвій, 82 знесуть перший під’їзд (відео)

18.06.2023 09:10   -

Долю будинку по вулиці Наталії Ужвій, 82 вирішать після знесення першого під’їзду. Будівля дуже сильно постраждала навесні минулого року, тоді російські загарбники зкинули авіабомбу прямо у житлові квартали Салтівки. Бетонні плити одного із під’їздів майже повністю склалися від удару окупантів. Зараз же муніципалітет вирішує питання з аварійною частиною будинку. Так на останній сесії Харківської міської ради були виділені кошти на знесення першого під’їзду. А вже після цього будуть зроблені експертні висновки про весь дім. По це повідомив перший заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства Олексій Богач.

ОЛЕКСІЙ БОГАЧ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Ніхто не знає як пройде процес знесення – це тяжка, важка праця. Тому що для справки: приміщення ліфтове з обладнанням там майже 60 тон і як її з самої верхньої точки зняти, йдуть перемовини з технічними працівниками, з інженерами і таке інше. Тобто, щоб ми розуміли, що одна кімната 18 квадратних метрів з обладнанням 60 тон маси. Ось з чим нам приходиться працювати.

Коментуючи позицію мешканців будинку, Олексій Богач наголошує, що не згоден з твердженням, що міська рада забула про людей.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЕКСІЙ БОГАЧ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Я не згоден з тим, що ми забули про цей будинок, забули про містян, про мешканців цього будинку, тому що неоднократно ми зустрічались, були зустрічі з Тереховим Ігорем Олександровичем і їм було запропоновано маневрений фонд, їм було запропоновано поміч в їх биту, їм було запропоновано гуртожитки і таке інше. Но позиція, що «нам така допомога не потрібна – нам хочеться ізольовану квартиру зараз і сьогодні». Це може і гарна позиція для мешканців .. – мирного часу – Мирного часу. Але, якщо зрозуміти, що в нас біля 50 тисяч квартир в місті пошкоджені і 10 тисяч знаходяться приблизно в такому ж стані, то де зараз взяти в один момент, в одну секунду 10 тисяч квартир? Ви розумієте, і це без позиції держави, без позиції міжнародних донорів – неможливо.

Від дій російських загарбників постраждали, за оцінками міської ради, майже 4 500 будинків. Близько 150 тисяч містян залишились без даху над головою, а збитки у грошовому евіваленті навіть важко підрахувати.

ОЛЕКСІЙ БОГАЧ ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДЕПАРТАМЕНТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Давайте розуміти, що таких руйнацій в другом умісті за величчю зараз в Україні не було з моменту Другої Світової війни. І якщо ми кажемо взагалі про кількість, то це вражаючі цифри. Це більше ніж 4 000, яких торкнулася війна, розумієте.

Олексій Богач запевнив, що міська рада продовжуватиме підтримувати постійний контакт з мешканцями будинку по вулиці Наталії Ужвій 82.

ОСТАННІ НОВИНИ