Ціни на молочні продукти в Україні в 2023 році виростуть. Наскільки і що на це вплинуло

16.01.2023 12:15   -

Вартість молока та продуктів з нього вже й так дуже підскочила цієї осені . Але, нажаль, експерти прогнозують і подальше здорожчання. Бо, кажуть, вже почала зростати в ціні сировина і проблеми з електроенергією продовжуються. Ще на ціни вплине інфляція.

АСОЦІАЦІЯ ВИРОБНИКІВ МОЛОКА
У січні суттєвих змін цін чекати ще не варто, хоча зростання собівартості вже є. У жовтні було підвищення на 5% і таке саме в листопаді 2022 року – ще на 5%. Стримуючий фактор поки що один – низька покупна спроможність українців.

За прогнозами експертів, цього року ціни на молочні вироби підскочуть на 20-25%.

Основний фактор – той самий: зростання вартості сировини та енергоносіїв.

ОЛЕНА ЖУПІНАС КЕРІВНИК ПРОЕКТУ “АСОЦІАЦІЯ ВИРОБНИКІВ МОЛОКА
Зниження ставки ПДВ на сире молоко та молочні продукти могло б підтримати покупну спроможність українців і тим самим підтримати галузь загалом.
На цей час світові ринки також знаходяться під впливом глобальної інфляції та рецесії, і це негативний сигнал. Ще це говорить, що рік обіцяє бути досить складним, особливо в першому кварталі.

вартість сирого молоко під впливом усіх чинників у 2023 році може збільшитись і на 30%. Відповідно, це і плюс передусім зростання витрат на виробництво призведе до суттєвого здорожчання пподукції

СЕРГІЙ ВОВЧЕНКО ГОЛОВА НАГЛЯДОВОЇ РАДИ ГК “МОЛОЧНИЙ АЛЬЯНС”
У листопаді виробники переходили на роботу за допомогою дизель-генераторів. І хоча паливо можна було купити за доступними цінами, виявилося, що вартість власної електроенергії втричі дорожча за звичайну. Через це відпускні ціни у листопаді на молочну продукцію змушені були збільшити на 5%.

Наразі ситуація з електроенергією покращилася й уряд надав у грудні молочним підприємствам пріоритет під час визначення груп із першочерговим забезпеченням електроенергії, говорять експерти. Але у разі критичної ситуації в енергетичній сфері переробні підприємства будуть змушені знову перейти на альтернативні джерела, що призведе до збільшення собівартості продукції.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube

До того ж бізнес постраждав від російської агресії , а це теж додаткові витрати на відновлення. Тож тенденції здорожчання молочної продукції, нажаль, поки що не уникнути.

ОСТАННІ НОВИНИ: