Ціна на картоплю. Скільки коштуватиме “другий хліб” вже восени. Думка експертів

27.08.2022 15:37   -

Через війну ціни на продукти злетіли, в той час, як роботи в людей немає. Майбутня зима лякає, як прогнозами щодо опалення так і наявністю харчів. Чи вистачить картоплі, розповідають експерти-аграрії.

Експерти аграрного сектору заспокоїли українців – ціна на картоплю в країні не зростатиме. Справа в тому, що фермери зібрали достатній урожай цього овоча, щоб забезпечити потреби покупців, стверджують спеціалісти напрямку картоплярства нацакадемії аграрних наук.

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
Потрібно враховувати той фактор, що десь на 30% менше посадили, але багато хто виїхав – це теж потрібно враховувати. Кліматичні умови склалися насамперед так, що на початку вегетації було мало опадів, і картопля зав’язала менше бульб, але коли пішли дощі, то вони стали більшими.

Аграрії також додають: у Сумській, Харківській, Чернігівській та частині Київської областей картоплю посадили із запізненням, бо проводили розмінування. Тому можна розраховувати ще й на врожай з цих регіонів.

Щодо ціни, то на думку експертів, оптова ціна на овоч збережеться в діапазоні 7-8 гривень за кілограм.

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
Україна буде забезпечена картоплею цілком і повністю. Ціна буде приємною і не буде рости вгору. Я думаю, що в межах 7-8 грн будуть оптові ціни в період заготівлі.

Тож прогнози аналітиків втішають – щонайменше один з найспоживаніших продуктів українцям буде по-кишені.