«Це війна всього цивілізованого світу» – дипломати з Республіки Албанія відвідали Харків

26.02.2023 20:28   -

Офіційна парламентська делегація Республіки Албанія прибула до Харкова, щоб на власні очі побачити те, що накоїли російські війська з українським мегаполісом.

ПАНДЕЛІ МАЙКО НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ РЕСПУБЛІКИ АЛБАНІЯ, ГОЛОВА ГРУПИ ДРУЖБИ АЛБАНІЇ ТА УКРАЇНИ
Це не є секретом, що ваше місто є найбільш розбомбленим через дії російського агресора. Це не тільки війна України, це є війна всього цивілізованого світу. Я і мої колеги прибули до України в річницю війни , щоб проявити свою повагу до вашого міста і його жителів. Це мій четвертий візит до України і перший до Харкова. Я був в університеті. Бачив пам’ятні знаки ваших нобелівських лауреатів. І ще я побачив настільки ваше місто багато втратило за цей невеликий проміжок часу. Я знаю, яка глибока історія цього міста. Я розумію навіть більше, ніж можу висловити зараз.

Харків та столиця Албанії Тирана договір про співпрацю підписали ще у 2018 році. За три роки до цього у місті Харкові відкрилося почесне консульство Республіки Албанія. Яке і було розбомблене російськими окупантами на початку весни 2022-го. І якраз Албанія підставила своє плече Харкову, коли йому було дуже важко – у перші місяці війни.

ШАХІН ОМАРОВ ПОЧЕСНИЙ КОНСУЛ РЕСПУБЛІКИ АЛБАНІЯ В УКРАЇНІ
Я с первого дня войны здесь. Не смотря, что наше консульство было разбомблено и мой дом в селе, в котором я жил. 6 марта офис, 11 дом. Но мы продолжали работать. Конечно, это было волонтёрское направление. Первую март-апрель мы получили первую партию груза – это овощи. Это было очень трудно, потому, что водитель не хотел заехать в Харьков. Мы перевезли до Румынии, а в Румынии перегрузили в вагоны. И железнодорожным путем перевезли в Харьков. А вторая партия была в мае месяце. Тоже овощи. Не смотря на все трудности нам удалось быстро доставить груз. Я никогда не забуду, поскольку на границе стояла 20 километровая очередь, а мне удалось, как дипломатический груз завести сюда фуру. И как раз , когда фура приехала в Харьков в это момент бомбили ХАЗ. И как раз машина заехала, это была страшная ситуация. Но тем не менее это все нас делает крепче. Это дает нам силу, энергию, что раз с нами так поступают, значит мы победим обязательно. И нас боятся.

Міський голова на зустрічі з дипломатичною місією подякував за підтримку та допомогу, і наголосив, що Харків відкритий для подальшої співпраці.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми витримали і ви бачите який зараз стан справ на фронті і який стан справ у нас. Тому хочу сказати, що ми стовідсотково переможемо. Але та ціна, яка є. Ви бачили ті руйнування, які наніс російський агресор, ви бачили ту зруйновану інфраструктуру міста. Тому після нашої перемоги будемо відновлювати місто – всі ці руйнації, які нанесли росіяни. Тому ми дуже розраховуємо на підтримку світової спільноти на всі країни які і зараз підтримують Україну. Розраховуємо і на вашу підтримку.

І вона вже є. Так депутати міської ради Тирани влітку 2022-го ухвалили рішення про реконструкцію однієї з харківських шкіл в знак допомоги місту-побратиму.

ОСТАННІ НОВИНИ: