«Це – школа, де були знищені ворожі ДРГ». Який навчальний заклад у Харкові відбудовуватимуть австрійці

17.05.2023 19:13   -

До Харкова із робочим візитом вчергове завітали гості з Австрії. Минулого разу, у грудні, під час зустрічі з мером Ігорем Тереховим партнери обговорювали підготовку міста до зими. Тепер же, після того, як Харків зміг подолати найважчий опалювальний період, хочуть допомогти мегаполісу з відновленням та відбудовою. І мають щодо цього деякі пропозиції.

АРАД БЕНКЬО НАДЗВИЧАЙНИЙ ТА ПОВНОВАЖНИЙ ПОСОЛ РЕСПУБЛІКИ АВСТРІЯ В УКРАЇНІ
Відень знаменитий тим, що у нас будується соціальне житло. Це – така концепція, яка була розроблена у Відні і, яка себе там дуже добре зарекомендувала, що це – недороге соціальне житло. Ми готові взяти на себе, якщо у Вас є така концепція, якщо Вам це цікаво, то ми готові взяти на себе встановлення контактів із відповідними організаціями, які займаються цим у Відні.

Мер Ігор Терехов каже: ініціативу підтримує, та спочатку необхідно детально вивчити проєкти і зрозуміти, як цю ідею втілюватимуть у Харкові.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Стосовно бізнесу, стосовно розвитку бізнесу. Також ми зацікавлені в тому, щоб приходили наші іноземні партнери, відкривали бізнес, різноманітний бізнес. Починаючи із будівельного і закінчуючи високими технологіями. Зі свого боку, із боку мерії, можу гарантувати прозорість, чесність і дуже швидке оформлення всіх документів, які потрібні для початку діяльності. Чи то виділення земельних ділянок, чи то технічних умов. І всього, що може стосуватися підтримки бізнесу.

Також, додає посол, готові відновити або побудувати навчальний заклад у мегаполісі, – наприклад, школу чи дитсадок. І така пропозиція, вважає Ігор Терехов, наразі є дуже актуальною. Адже Харків завжди був інтелектуальним та освіченим містом. Тож, аби через війну не втратити цей науковий потенціал, багаторічний досвід і напрацювання, – уже зараз треба замислюватися над тим, де навчатимуться майбутні фахівці. А також – як відбудувати те, що потрощили окупанти.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Тут ваша пропозиція щодо відновлення школи – дуже цікава для мене і цікава для міста. Я хочу запропонувати вам відновити школу, яка дуже символічна і для всього міста і для країн, котрі розмовляють німецькою мовою. Ця школа першою постраждала, туди був приїзд російських ДРГ і вони там були знищені. Ця школа, яка розташована на вулиці Шевченка. І ця школа, де поглиблене вивчання німецької мови. Тому, як на мене, то я дуже зацікавлений. Було б дуже слушно запропонувати вам на відновлення цю школу.

Учасники зустрічі підсумували: тим часом продовжуватимуть надавати гуманітарну допомогу Харкову, збільшуватимуть її обсяги, а також – підтримуватимуть українців, які переїхали до Австрії через війну. Наразі таких осіб налічують близько 90 тисяч.

ОСТАННІ НОВИНИ