«Це мрія». Освітній простір планують створити на базі майбутнього багатофункціонального центру біля Саржиного яру

09.08.2023 21:15   -

Великий багатофункціональний центр з пунктами незламності, бомбосховищем для сотень людей, медустановою та безпечним освітнім простором. Такий об’єкт планують звести у центрі Харкова в районі станції метро «Ботанічний сад». Сам проект ініційований Президентом України, кажуть у харківській мерії. Його будівництво фінансуватиметься за кошти держави. Місто профінансує суто проектну документацію. Щодо освітньої складової цього проекту, то за словами керівника профільного Департаменту, такий центр є дуже актуальним для Харкова.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Ми уже сьогодні повинні дивитися далеко вперед. Ми уже сьогодні повинні розуміти, що пройде невеликий проміжок часу : ми відновимо садочки, ми відновимо школи. І ми повинні розуміти, що для того, щоби наша молодь як і раніше була кращою, найрозумнішою, найтворчішою молоддю в країні, а тепер ми розуміємо, що і в Європі, нам потрібно дати молоді те, що найсучасніше, те що найпотрібніше. Тому такий хаб, такий центр він дуже потрібен, бо там би був такий синтез і середньої освіти, і вищої освіти. Там можна було би і творчі колективи залучити. Цей дійсно мрія. Ми дорослі – ми надто консервативні. Ми міряємо все якимось іншими мірками, а наша молодь вона уже бачить як це повинно бути. Це думка не лише моя, це думка наших прекрасних старшокласників. І я її повністю підтримую, і її підтримують і всі освітяни.

Наразі тема зведення цього багатофункціонального центру викликала хвилю обговорень. У муніципалітеті ж зауважили, жоден клаптик території Саржиного Яру не постраждає. Будівництво відбуватиметься у санітарній зоні, що прилягає до проспекту Науки і не є частиною Саржиного яру. Більш того, з урахуванням всіх задумів, то левова частка споруди буде саме як надійне укриття.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Там повинно бути спеціалізоване бомбосховище, яке відповідає всім вимогам ДБНу. Бо, на жаль, у нас в місті взагалі таких сховищ немає. Не тільки в закладах освіти. І ми обслідувати усі. А це було би супер – надсучасне і дуже безпечне укриття. Там би дітей було повно завжди. І в робочі, і в вихідні. Ми мріємо про таке. Ми ж з вами розуміємо, що навіть буде Перемога. Але люди бояться. Бо з таким сусідом, як маємо ми, наші діти , на жаль ніколи не будуть у повній безпеці . Тому дехто буде боятися і дехто буде боятися вести дітей до школи навіть після закінчення війни. Тому треба запропонувати альтернативу і таку. Тому це дуже правильно. І дійсно, це буде не сьогодні і не завтра, але це повинно бути.

Усі технічні узгодження Багатофункціонального центру, що буде зведений в районі станції метро Ботанічнийсад, планують завершити вже до кінця цього року. А відтак повинне розпочатися і саме будівництво цього комплексу.

ОСТАННІ НОВИНИ