“Це моє місто. Хочу долучитися до громадської діяльності”: У Харкові вчили, як впливати на міську раду

14.03.2024 12:03   -

“Відкриваючи двері рішень”. Під таким гаслом У Харкові стартував перший захід з серії воркшопів з громадотворення. На таких тренінгах харків’яни дізнаються, наприклад, як співпрацювати з владою та формувати конструктивні пропозиції.

Захід спрямований на те, щоб навчити громадян впливати на владу, розповідає організатор цих воркшопів – своєрідних майстерень за участі активних громадян.

ОЛЕКСАНДРА ЩУКІНА ГОЛОВА ГО “СМАРТ МЕДІА”
Бо зараз про це говорять і міжнародні партнери і самі громадяни бачать, що відбуваються певні зміни, що Харків потребує відбудови і, я думаю, що люди готові брати в цьому участь та спонукати владу дослухатися саме до них. Ми – всеукраїнська організація, ми займаємося якраз відкритістю та прозорістю влади, залученням громадян до прийняття рішень. Ми працюємо в декількох регіонах, і ми це зараз проводимо у Харкові разом з міською радою. І ось таким чином ми зібрали якраз активних громадян Харкова, щоб вони спробували себе в такій ролі – приймати рішення та впливати на міську раду.

Молодь Харкова, говорять учасники тренінгу, бажає брати участь у відбудові міста та його розвитку. Тож такі заходи відвідувати корисно.

ОЛЕКСАНДР НЕЧИТАЙЛО ХАРКІВ’ЯНИН
Мені важливо мати свою активну громадську думку. Я хочу дізнатися як її доносити, як співпрацювати, в принципі, з державою. Тому, що вважаю, що це дуже важливо. Мати свою громадську думку, тим паче молоді, і тому я беру участь в цьому заході.

ОЛЕНА НАТАЛЬЧЕНКО ХАРКІВ’ЯНКА
Зацікавилась цим громадським заходом, тому що мені дуже цікаво це питання. Тому, що це моє місто, переймаюся його долею. Хочу долучитися до громадської діяльності і приймати в подальшому активну участь у відновленні.

Цікава теорія, інтерактивна гра, малювання та складання пазлів – в такому нестандартному форматі відбулось навчання.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Ось так, поділившись на групи, учасники відпрацьовують практичне завдання. А саме формулюють, яка, на їх думку, під час війни найважливіша проблема у Харкові.

Від надійного ППО для Харкова до виплат переселенцям. Теми, які підіймали учасники тренінгу, були абсолютно різними. Але всі вони є актуальними на сьогодні.

КОСТЯНТИН КОЗЛОВ АДВОКАЦІЙНИЙ МЕНЕДЖЕР ГО “СМАРТ МЕДІА”
Це розвиток навичок, насамперед, аналізувати ті проблеми, які є сьогодні. І є начасі. Ми сьогодні навчаємо наших представників, власне, як сформулювати проблему і як досягнути кінцевого результату. Правильні кроки в цьому алгоритмі поставити.

Під час цього воркшопу обговорили інновації, виклики та можливості громадського впливу у реальному житті. Загалом заходи спрямовані на те, кажуть організатори, щоб навчити громадян  формуванню конструктивних пропозицій та адвокації.

ОСТАННІ НОВИНИ