Траншея з похованими, службове розслідування. На 18-му кладовищі проведуть перепоховання (відео)

19.09.2022 19:22   -

Нещодавно в соцмережах почали ширитися дописи про начебто незаконні поховання на кладовищі №18 в Харкові. Деякі видання провели щодо цього власні розслідування. У статтях стверджувалося, що за основною територією цвинтаря тепер нібито з’явилася окрема траншея, куди ховали тіла людей без відома близьких. Батьки одного із бійців харківської тероборони заявили, що така історія сталася і з їхнім полеглим сином. 1 березня він знаходився в обласній військадміністрації та загинув під час ворожого обстрілу будівлі. Про смерть сина вони дізналися лише за півтора місяця – від його побратима. Тіло загиблого батькам не показали, а в морзі порадили довірити поховання КП «Ритуал» – на Алеї Слави та бюджетним коштом.

Наступного дня родичі змінили своє рішення, захотіли організувати все самостійно. Однак за їхніми словами, коли звернулися до моргу – дізналися, що похорон уже відбувся. Пізніше у КП уточнили: перепоховання можливе, але не раніше грудня. Аби пришвидшити це – родичі загиблого зверталися до різних установ та компетентних органів. Наразі ж вирішенням цієї проблеми займаються представники міської влади. А міський голова Ігор Терехов провів нараду з питань перепоховання.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Первая задача: как можно в короткие сроки, чтобы мы захоронили по-человечески их. Каждого в отдельной могиле, с надписями, со всеми почестями, которые они заслуживают. Это – задача №1.

Що ж стосується роботи КП загалом, продовжує Ігор Терехов, то до вирішення всіх проблем підійшли комплексно. Так за результатами службового розслідування, прийняли кадрові рішення й у липні звільнили директора підприємства Євгенія Журавльова. Новому керівництву доручили провести низку експертиз, за результатами яких, вдалося виявити порушення на кладовищі.

ІГОР ЛЯХОВ ДИРЕКТОР КП «РИТУАЛ»
Все захоронения, начиная с конца февраля-марта были проведены в мешках, что есть нарушением закона про «Поховання та похоронну справу». На основании того, что были выявлены эти недочеты, был приказ о том, чтобы эти действия прекращены и подготовить документы. То есть, новый договор с Департаментом ЖКХ переподписать.

Ігор Терехов резюмує: тарифи на послуги КП – піднімати не будуть, натомість виділять кошти з міського бюджету на перепоховання виявлених тіл. Аби якісно організувати процедуру – фахівці мають підготувати необхідні документи. Зокрема, повинні уточнити і те, скільки військових поховано неналежним чином. Наразі ж достеменно відомо лише про бійця харківської ТРО Романа. Наступного тижня чоловіка поховають із військовими почестями на Алеї Слави, що на 18-му кладовищі, – підкреслив мер.