Тонше людського волосся – міцніше за сталь

01.06.2012 18:46   -
Автор:

Україно-російський технопарк Слобожанщина існує менше року, але вже почав серійно запроваджувати власні розробки. Спеціальне покриття для металу, розроблене вітчизняними науковцями, дозволяє подовжити строк служби  деталей та механізмів  у кілька разів. Товщина захисного шару у п’ять разів тонше людського волосся, але ефект вражаючий стверджують фахівці.   

Владислав Сагалович головний науковий керівник проекту

-Одну цифру я вам назову, цифра такая – применение этих покрытий в тех устройствах, в тех агрегатах в которых они стоят позволяет повысить ресурс, вдумайтесь в эту цифру,  — с 400 до 2000 часов.

Для авіації та медицини, кожен грам механізму має значення -  харківське покриття дозволяє захистити металеві конструкції, не збільшуючи ваги всього приладу. Винахід  харківських науковців особливо затребуваний  під час виробництва складних систем керування та медичних імплантатів.

Михайло Добкін голова Харківської облдержадміністрації

-Я очень рад, что в Харькове происходят такие вещи, которые уверен в очень короткий среднесрочной перспективе будет вызывать уважение, такую дружескую хорошую зависть, и самое главное даст нам еще точки роста для экономики нашего региона.
 
 Російська сторона вже висловила готовність створити спільне підприємство  для виробництва протезів. Бо нанопокриття дозволяє випускати продукцію, що не тільки не буде поступатися світовим аналогам, а ще й стане значно дешевшою.
       
Сергій Семенов Генеральний консул Російської Федерації у Харкові

-Очень приятно  что именно Харьков становиться центром вот этой научной и не только научно, но научно-практической работы. Показывает реальные результаты.

Андрій Соловйов, Евген Карпенко, Харьковские Известия