Только каждый второй гипертоник области использует своё право льготного приобретения лекарств, предусмотренное госпрограммой

04.11.2013 18:07   -
Автор:

Знижені ціни на медикаменти для гіпертоників — привілей, але не для всіх, з"ясували обласні владники. А між тим Харківщина — є пілотним регіоном, в якому впроваджена спеціальна соцпрограма, що передбачає держсубвенцію на часткову компенсацію вартості ліків для хворих на гіпертонічну хворобу. Втім, із понад шістисот тисяч таких хворих пільгами користується лише кожен другий, а в деяких районах області і того менше.

Олександр Галацан директор Департаменту охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації

-В Барвінківському, Великобурлуцькому, Коломацькому, Печеніжському районах, місті Ізюм і Ізюмському районі до проекту залучено тільки кожного 3-го хворого. Взагалі статистичні данні свідчать, що майже половина жителів області хворих на гіпертонічну хворобу протягом року не отримували необхідних лікарських засобів.

Сотні тисіяч людей, зазначає заступник губернатора Ігор Шурма, не можуть бути допущені до участі у цій програмі, через безвідповідальність як чиновників, так і медиків безпосередньо на місцях. Адже надані списки хворих на гіпертонію — недосконалі, а значить люди або не знають про свої пілльги, або не можуть ними скористатися.  
Ігор Шурма заступник голови Харківської облдержадміністрації

-На сьогоднішній день процент недостовірності дуже високий. Інакше як пояснити, що відповідно до статистики в реєстр не внесені — у Вовчанському районі 1043 особи. Це або липові статистичні дані, або ви не виконуєте роботу. Краснокутськитй — 812, Печеніжський — 550.

До того ж, зазначив Ігор Шурма, деякі медики не вміють виписувати рецепти, а у деяких районах області використання коштів наданих державою на компенсацію вартості ліків — незадовільне.   

Ігор Шурма заступник голови Харківської облдержадміністрації

-На сьогодні є три райони, де питання освоєння коштів стоїть дуже гостро — Велики Бурлук — 33%, Ізюмський район — 39%, Печеніжський — 46. Рецепти? Так як виписують рецепти сьогодні — це є сміх людям, я вже не говорю про латину, про вміння виписати рецепт.
 
Ігор Шурма нагадав про персональну відповідальність щодо виконання державної програми. І одними з першочергвих завдань, зазначив — є складання достовірних реєстрів хворих на гіпертонію та проведення атестації лікарів і провізорів.