ТНМК презентував пісню про те, як вберегтися від мін, розтяжок гранат, нерозірваних снарядів

17.01.2023 18:51   -

На Харківщині продовжують проводити розмінування територій. Кожного дня область прочісують сотні працівників піротехнічних підрозділів ДСНС. Тільки за минулу добу обстежено біля 0,6 га території, 0,6 км ліній електропередач. 

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДСНС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Саперами виявлено та знешкоджено 25 одиниць ворожих мін, вибухівок та боєприпасів. До робіт залучалося 14 піротехнічних розрахунків ДСНС у складі 71 особи особового складу та 28 одиниць техніки.

З початку вересня піротехніки обстежили майже 1 900 га території Харківської області, 253 км автомобільних доріг, 768 км ЛЕП, більше 156 км залізничних колій та  майже 188,5 км газопроводів, де виявлено та знешкоджено 49 тисяч 330 вибухонебезпечних предметів. І найголовніше, рятувальник вкотре нагадують цивільним про обережність та у разі виявлення підозрілого предмету або вибухівки одразу повідом за номером телефону — 101.

Категорично забороняється:

  • торкатися предмету і пересувати його;
  • користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube

У харківській області дуже часто, кажуть, зустрічаються протипіхотні міни: міни дистанційного мінування, міна-пелюска – фахівці попереджують про те, що більшість із них можуть бути не помітними. Тож у разі виявлення підозрілого предмету – одразу звертатись до профільних служб та також дотримуватись правил трьох «НЕ»

ЮЛІЯ ГОРЛЕНКО ФАХІВЕЦЬ ВІДДІЛУ НАВЧАННЯ РИЗИКАМ МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ГУМАНІТАРНОГО РОЗМІНУВАННЯ ТА ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯ ДСНС УКРАЇНИ
Потрібно пам’ятати три «НЕ»: перше – не панікувати; друге – не підходити близько і третє – не здійснювати будь-яких механічних дій. Тобто переміщення, струс, тертя, нагрівання, приносити додому похизуватися  – цього робити не можна.

Працівники ДСНС також проводять інформаційні заходи для волонтерів – розповідають про основні правила мінної безпеки. Для того, щоб вони у свою чергу розмовляли  із населенням, яке залишилось на лінії розмежування. Більше того, ведуть просвітницьку діяльність і артисти.

Так, харківський гурт ТНМК презентував пісню про те, як вберегтися від мін, розтяжок гранат, нерозірваних снарядів та інших вибухових пристроїв. Кліп у стилі аніме створений у співпраці з ДСНС України. Пісня транслює відношення до мінної небезпеки та головні правила поводження у разі надзвичайної ситуації.

Артисти вважають, що нагадувати про обережність потрібно щодня. Адже чим частіше українці будуть повторювати правила мінної безпеки, хоч і наспівувати як пісню, тим краще.

ОСТАННІ НОВИНИ: