“Терміново потрібно доставити донорську кров, пацієнт помирає”. Історія порятунку харків’янина (відео)

14.10.2022 08:45   -

В одній з палат інтенсивної терапії харківської лікарні лежить пацієнт. Його життя два дні тому висіло на волосині. Та лікарі на пару з поліцейськими змогли його врятували. Стан чоловіка в ніч на середу був критичним.

НАТАЛІЯ КАБАРДИНСЬКА ЛІКАР-АНАСТЕЗІОЛОГ
Це була масована кровотеча. Хворий втратив більш ніж 50% об’єму циркулюючої крові. Він знаходився в критичному стані. Це була критична ситуація в якій ми знаємо як себе поводити. В цій ситуації найголовніше дати хворому препарати крові. У нас був запас препаратів крові, але при такій масованій кровотечі цього було недостатньо. Йшлося на хвилини в цій ситуації. Прийняття рішення і переливання крові. Так сталося, що це був вечір і доставка крові була під сумнівом.

Врятувати пацієнта треба було за будь-якої можливості, тому медики звернулись до правоохоронців, щоб ті доправили з іншого кінця Харкова потрібну порцію крові для хворого.

НАТАЛІЯ КАБАРДИНСЬКА ЛІКАР-АНАСТЕЗІОЛОГ
Ми звернулись до поліції, хоча розуміли, що це не їхня робота, і особливо в це військовий час і в них є дуже важливі справи. І були дуже приємно здивовані, що відразу, вони відгукнулися. Подяка диспетчеру, яка не задавала дуже багато запитань. Вона зрозуміла. Ми сказали, – у нас хворий гине від кровотечі, якщо зараз не перелити, от на хвилини йде час ми його просто втратимо.

Це якраз група поліцейських, які і отримали нестандартне в їх службі повідомлення. Саме їх екіпаж і привіз такі потрібні в ту ніч препарати крові до лікарні. Все було оперативно: повідомлення, заїзд до центру крові, а далі її доставляння туди, де на неї чекали.

ІГОР БАТРАК ПАТРУЛЬНИЙ ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ
Їхали дуже швидко, тому, що розуміли, що людину треба врятувати. Що йому дуже потрібна ця кров. 8-10 хвилин. У нас був дуже гарний водій, який , який має гарний досвід. До компетенції поліції це не входить, але про це ми про це в цей час навіть і не думали. Ми просто зв’язалися по телефону з лікарем в її голосі було зрозуміло, що ситуація дуже серйозна і що діяти треба невідкладно.

ІРИНА ІВАНЕНКО ПАТРУЛЬНИЙ ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ
Звичайна службова ситуація. Мабуть, трохи було моторошно, тому, що вперше отримали такий виклик. І не було спершу розуміння, що робити в даній ситуації. Все було швидко. І отямились вже після того, як лікар забрав кров.

Вони та медики встигли. Зараз пацієнт вже пішов на поправку. Лікарі називають поліцейських янголами, які виконали завдання на відмінно.

НАТАЛІЯ КАБАРДИНСЬКА ЛІКАР-АНАСТЕЗІОЛОГ
Було дуже зворушливо, коли в темряві, – вечором , вони кажуть як заїхати? Я кажу , зупиняйте машину на дорозі, я вийду вам на зустріч. І молодий поліцейський притискаючи пакет з кров’ю він біг не по доріжкам, а по клумбам і ніс цю кров. Це спасло хворого. І вони спасли тим, що вони відразу нам, так швидко ніхто б нам не доставив. І якщо б ми ще трохи гаяли час , я не знаю, що б було. Хворий одужав. Він вийшов з цього критичного стану. Почуває себе краще.

Поліцейські ж на вихідних збираються провідати пацієнта, якому змогли врятувати життя. Героями себе не вважають. Кажуть, просте людське дякую для них – найвища нагорода.