Теперь коммунальщики будут прибегать к радикальным методам воздействия

11.09.2012 21:41   -
Автор:

На вулиці Огарьова поблизу контейнерів — купа сміття. Зламані дерева, шматки меблів та інші побутові відходи. За нього і взялися комунальники.

Валентина, мешканка приватного сектору:

-Так как здесь частный сектор, люди многие то деревья обрезают, мусора очень много.

Та такому сміттю не місце ні в контейнерах, ні біля них. Комунальники кожного тижня по п"ятницях забирають такі відходи прямо від будинків приватного сектора. Все впирається лише в оплату цієї послуги.

Микола мешканець приватного сектору

-Платим, там 9 или 12 гривен, ну жена платит. 

Дев"ять гривень з однієї людини. Тільки-от вісімдесят відсотків мешканців приватного сектору міста укладати договір на вивезення відходів не бажають. Через це і з"являються такі купи сміття поблизу контейнерів, куди його тишком-нишком виносять люди. Близько тисячі кубометрів відходів за тиждень доводиться прибирати комунальникам. І все одно на вже очищенних місцях знов з"являються звалища. Тож для перешкоджання цьому — більш суворі санкції. Штрафи. Від  трьохсот шістдесяти до понад півтори тисячі гривень.

Костянтин Кальницький директор координаційного центру ТОВ "Харків-Екоресурс"

-Будет создана летучая бригада, которой будут даны права на составление административных протоколов. Они на месте могут составить административный протокол на человека и передать его на рассмотрение комиссии, которая присуждает ему штраф.

А ще залишається питання в свідомості самих людей, каже Костянтин Кальницький. Мовляв, мешканці мають зрозуміти, що чистота — це не лише приємно для ока, це і економія бюджетних грошей, що витрачаються на безкінечне прибирання сміття. А ці зекономлені кошти — це майбутні дитмайданчики, лави, відремонтовані дороги та благоустрій на подвір"ях і у місцях відпочинку городян.

Анастасія Полякова, Євгеній Дроботов, Харьковские Известия