Таможенный кодекс Украины- европейские стандарты

05.06.2012 18:04   -
Автор:

Новий митний кодекс спростив для громадян процедуру перетину державного кордону, стверджують фахівці. Вдвічі зменшилася кількість паперів при оформлені вантажу. Замість двадцяти восьми документів, що потрібно було заповнювати на товар, залишилося тільки чотирнадцять. Саме митна реєстрація вперше в історії України отримала чіткі часові рамки. Тепер оформлення дозволів має тривати не більше ніж чотири години після того, як людина подала митну декларацію. В той же час у кодексі з’явився і розділ присвячений покаранню за контрабанду. Карати нелегалів будуть не кримінально, а фінансово.

Сергій Іванов , начальник Харківської обласної митниці:

-Штраф за перший випадок 100% та конфіскація товарів відповідно, а також транспортного засобу, яким вони переміщувалися, з приховуванням від митного контролю, із виготовленням тайників. Якщо порушення повторне то відповідно 200%.

Мета кодексу, пояснюють митники, зробити контрабанду економічно не вигідною. А ось для законослухняних громадян у кодексі прописали довгоочікуване нововведення -  збільшення обсягів безмитного мінімуму. Раніше все обмежувалося сумою у двісті євро. Тепер громадянин, який перетинає повітряний кордон може безоплатно ввезти в Україну товар на суму до тисячі євро, при проходженні сухопутного кордону до п’ятисот, і при поштовому відправлені до трьохсот євро. Також іноземці зможуть ввозити на територію України — з метою особистого використання — свої транспортні засоби, не на сто вісімдесят днів, як раніше, а на цілий рік. Це стосується не тільки автомобілів, а і тракторів, мотоциклів та навіть морських та річних суден.  І головна родзинка кодексу, впевнені експерти – можливість електронного декларування товару.

Сергій Іванов,  начальник Харківської обласної митниці:

-На кінець року ми плануємо збільшити кількість суб’єктів, які оформлюють документи в електронному вигляді до 40% відповідно це норма по всій системі.

Першим випробуванням роботи нового митного кодексу стане Євро чемпіонат з футболу. На думку фахівців, саме він зможе дати оцінку якості документу та виявити всі ті недоліки, що потребують змін.

Андрій Соловйов, Євген Шинкаренко, Харьковские Известия.