Судове засідання з вибуху у будинку по Московському проспекту 248-Г перенесли на наступний тиждень

04.04.2013 18:59   -
Автор:

Сьогодні у Фрунзенському районному суді Харкова розглядали справу про вибух у багатоповерхівці по Московському проспекту 248-Г . Як вже з"ясувало слідство, там 16 грудня минулого року в квартирі на десятому поверсі вибухнув газовий балон. Він був наповнений доверху і через перепад температур його розірвало.

Та люди не залишилися наодинці з бідою, на вулиці. В день трагедії їх нагодували, обігріли та надали можливість безкоштовного проживання в готелях. Їм видали і матеріальну допомогу : по тисячі гривень кожному мешканцю квартири. Аби дізнатися чим і як ще можна допомогти цим людям, у мерії з ними проводили зустрічи. В той же час місто поставило перед собою і будівельниками нелегке завдання — у найкоротші терміни повернути життя у багатоповерхівку. І почалася робота в три зміни.

Перша частина мешканців заселилася в свої оновлені квартири вже за місяць після вибуху, на старий новий рік, друга на тиждень пізніше. У будинку провели капітальний ремонт — від стелі до підлоги. Зараз багатоповерхівка вже нічим не відрізняється від усіх інших у районі. До неї повернулося життя. Та за те, що стався вибух потрібно відповідати за законом, кажуть у прокуратурі. Там вже провели слідство і за ним — головним обвинуваченим є сорокарічний Володимир, батько сімейства Сургай. Це він заніс газовий балон до своєї квартири на десятому поверсі.

Олег Гладких прокурор Фрунзенського району м. Харкова

-На сегодняшний день предъявлено 2 иска это в интерсах КП "ХТМ" более 14 тысяч гривень, и в интресах 4-ой больницы более 18 тысяч гривень.

Позови, пред'явлені на користь лікарні швидкої та невідкладної допомоги були виключно ініціативою прокуратури, говорить віце-мер Світлана Горбунова-Рубан. Сам лікувальний заклад ніяких позовів на компенсацію коштів, витрачених на лікування постраждалої під час пожежі 13-річної Христини Сургай, не висував.  

Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення

-Никаких исков от лечебного учереждения никто не подавал. Но есть запрос прокуратуры, которая попросила сообщить стоимость проведённого лечения. Мы подсчитали и сообщили. Т.е. иски подобного взыскания материального ущерба как правило подаёт прокуратура с целью обеспечения и соблюдения законности. Насколько я знаю КП "ХТС" тоже самостоятельно не подавало никаких исков.

Сам Володимир Сургай дякує всім, хто підтримав його доньку у таку нелегку хвилину. Каже, за лікування не довелося платити жодної копійки. Христина отримала численні опіки тіла. Їй провели безліч операцій з трансплантації та пластики шкіри.

Володимир Сургай обвинувачений

-Самые лучшие специалисты, лучшие мастера, которые занимались, поднимали и подняли возможно настолько ребёнка. Она живая, пишет, рисует правой и левой рукой.

Під час лікування батько постійно був з донькою. Розповідає, нещодавно повернулися зі здравниці, де Христина проходила реабілітацію. Зараз дівчинці в мерії запропонували пройти курс дельфінотерапії. Та головне, говорить Володимир Сургай, Христина вижила. Під час вибуху у Володимира Сургая загинула дружина, дві дочки і одинадцятимісячний онук. І все це пригадувати доведеться знову — одинадцятого квітня наступне слухання справи по вибуху на Московському проспекті.

Володимир Сургай обвинувачений

-То что я заслуживаю я должен получить. Я думаю, что все должны быть удовлетворённые.

Сьогоднішнє засідання перенесли. До суду не прийшов жоден постраждалий в наслідок пожежі. Обвинуваченому Володимиру Сургаю загрожує від трьох до восьми років позбавлення волі. Прокуратура не виключає, що цей термін може бути умовним.

Ігор Бескровний