Суд по делу ЕЭСУ против Тимошенко снова перенесен

13.11.2012 22:46   -
Автор:

Євгенія Кутнова кореспондент

-Ось у цій Центральній клінічній лікарні Укрзалізниці вже понад півроку перебуває колишня екс-прем"єрка Юлія Тимошенко. Вона знаходиться під постійним наглядом медиків, як українських так і закордонних. Однак жодні процедури, реабілітація та лікування поки що їй не дали відчутних результатів. Тим часом Київський районний суд й досі не може розпочати слухання справи ЄЕСУ проти самої Тимошенко.

Так сталось і цього разу. На засідання підсудна не з"явилась. Вже вдесяте. Не приходить вкотре і один з її захисників, а саме донька- Євгенія Тимошенко. Адвокати екс-перем"єрки виносять клопотання- зупинити розгляд справи взагалі, поки Тимошенко остаточно не вилікується.

Сергій Власенко захисник Юлії Тимошенко

-Ми будемо вимагати, щоб його розглянули.

Незалежні юристи твердять: за допомогою клопотань часто можна маніпулювати судом.

Олег Михайлов юрист

-Конечно же защита в некоторых случаях максимально использует свою позицию затягивания процесса  с помощью различных действий, в том числе и с помощью массовых ходатайств может манипулировать теми действиями, которые им даются в качестве защитника.

Слухання справи без Тимошенко, прокурори вважають неможливим. Це законно. І вони також певні, екс-прем"єрка навмисно зятягує розгляд справи.

Вікторія Каліта державний обвинувач

-Підсудна намагається уникнути відповідальності, підсудна не з"являється до суду. Проте рано чи пізно все одно їй доведеться постати перед судом, рано чи пізно їй все одно прийдеться з"явитися до суду і надати свої пояснення, надати свої аргументи. Суд вже знайде певні важелі, певні правові інструменти для того, аби підсудна брала участь у судових засіданнях.

Раніше Тимошенко прокурори вже пропонували взяти учать у засіданні суду шляхом відеоконференції. Але вона надіслала офіційну відмову. Прокурори кажуть: вони мають висновки судово-медичної експертизи, яка доводить: Тимошенко може брати участь в слуханнях. Демонструючи таке ставлення до суду,-каже політолог Валерій Рубан, екс-прем"єрка намагається зберегти образ лідера опозиції. Цим вона привертає увагу громадськості. Як і своїм голодуванням. Він впевнений, що затягувати судовий процес нема куди далі. Адже Тимошенко вже звинуватили у перевищенні влади.

Валерій Рубан політолог

-Я думаю, что в Генеральной прокуратуре накопленый достаточно большой материал предьявлять. А форму этого жизнь покажет. Либо ее признают здоровой и она будет вынуждена появлятся в суде, либо все-таки же пойдут по пути видеоконференции, независимо от того, хочет или не хочет.

Та до кінця цього року,- каже політолог, засідання через неявку Тимошенко будуть переносити. Головною причиною вважає — ще не сформований новий парламент, на роботу в якому у більшості сподівалася опозиція.

Валерій Рубан політолог

-Я хочу напомнить выступление Яценюка, который сказал, что мы идем на выборы, мы победим. И сразу после нашей победы Юля выйдет на волю. А она ж не выходит.Они не победили. Они проиграли. И им надо делать хорошую мину при плохой игре. Что они сделают, как они сделают, они сейчас в затруднении. Легко было сказать в гарячке, полемике, политической, а теперь наступило протрезвение.

І жодних факторів, каже Валерій Рубан, на те, аби Тимошенко звільнили, в опозиції немає. Окрім того, якщо вона невинна, якою вона та її прихильники вважають, то нехай доведить це у суді. Для цього у неї є всі можливості. Та немає бажання — поки. Тому і сьогодні суд ухвалив рішення — слухання справи перенести на двадцять третє листопада.

Євгенія Кутнова, Сергій Перець, Олег Синицький. Харьковские Известия