Суд On-line

08.08.2012 11:32   -
Автор:

 

Відеоконференції в режимі он-лайн. Сьогодні журналістам продемонстрували кабінет в лікарні Укпзалізниці, в якій з 9 травня перебуває на лікування екс-прем’єрка Юлія Тимошенко. У зв’язку з тим, що бранка постійно відмовляється бути присутньою на слуханнях справи по ЄЕСУ за станом здоров’я, суддя вирішив дізнатися про можливість проведення віде-конференцій. Не перевозячи Тимошенко до судової зали. У медзакладі є для цього спеціалізований кабінет, показують у лікарні. Він обладнаний за найсучаснішими вимогами. Тут встановлений комп’ютер, відеокамери, мікрофони та ліжко. Обладнані місця і для захисників. Сама лікарня вже кілька років під"єднана до високошвидкісного інтернету.

Михайло Афанасьєв головний лікар ЦКЛ № 5

— Здесь расположен большой экран, где мы видим того с кем проходит эта конференция. Современная аппаратура позволяет с нескольких точек выдавать картинку на экран, 4-6, в зависимости от площади помещения. Сюда же может подаваться и этой комнаты, чтобы человек, который здесь находиться мог, оценивать свои движения. И на самом же мониторе расположена камера, которая широкополосная и позволяет видеть, что здесь изображено.

Та такі можливості – з’єднувати підсудних та суддів є не лише у лікарні укрзалізниці. Тепер подібні кабінети створені і у виправних закладах Харківщини. По-перше, пояснюють фахівці, це економія коштів на етапування засудженного до зали суду. Та додаткова можливість продовжувати слухання навіть коли бранець за станом здоров’я не може бути присутнім.

Андрій Лапінський заступник начальника управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області

— В настоящее время такая работа проводится во всех учреждениях исполнения  наказания. Что касается харьковской области, то у нас уже готовы такие помещения в Качановской исправительной колонии №54, харьковском СИЗО и уже проведено 3 судебных заседания.

Та всим цим засуджена Тимошенко користуватися не бажає. Про це вкотре сьогодні повідомляє її захисник Сергій Власенко. Серед нових топ-тем і вивезення його підзахисної до Качанівської виправної колонії, силоміць. Тюремники, спростовують цю інформацію. Кажуть, звикли до подібних піар-ходів Власенка.

Іван Первушкін начальник Качанівської виправної колонії № 54

— Для этого необходимо единственное. Чтобы вывезти Ю.В. из ЦКБ № 5 необходимо заключение врачей, что она не нуждается в медицинском лечении. Т.е. без заключения врачей её никто не будет вывозить? Конечно. У меня такой информации нет.

Ігор Бескровний, Євген Карпенко. «Харьковские известия»