Субсидія на неопалювальний період: як не втратити допомогу від держави

10.04.2023 16:40   -

Після закінчення опалюваньного сезону з 1 травня по 30 вересня в Україні будуть перераховані субсидії на неопалювальний період. У Пенсійному Фонді зазначають, що для переважної більшості обержувачів, житлові субсидії та пільги з травня будуть перепризначені автоматично. Але таке можливе тільки за умови, якщо не змінилися дані про майновий стан чи склад родини. Якщо ж такі зміни відбулися, отримувачі субсидії повинні надавати про них інформацію до органу Фонду протягом 30 днів. Проте є певна категорія людей, яка має обов’язково звернутися за субсидією на неопалювальний період.

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
На наступний строк житлова субсидія призначається за особистим зверненням, якщо:
• у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
• члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання та сплачують житлово-комунальні послуги;
• кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша ніж кількість зареєстрованих;
• домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

І на підставі звернення громадядина на неопалювальний сезон надається житлова субсидія. Але є умови: якщо в опалювальний сезон розмір плати за житлово-комунальні послуги, внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування не перевищував обсягу обов’язкового відсотка платежу. Тобто субсидію було призначено 0 гривень 00 копійок.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
Якщо житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону, для розрахунку житлової субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід за III і IV квартали попереднього календарного року.
При цьому пенсійна виплата враховується в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року.

Подати документи на призначення житлової субсидії можна особисто звернувшись до сервісного ценру Пенсійного Фонду, поштою на адресу фонду, через онлайн-портал або застосунок фонду, а також через додаток «Дія».

ОСТАННІ НОВИНИ