Столкновения на рынке «Барабашово». Подробности

27.02.2020 17:57   -
Автор:
Перехрестя вулиці Академіка Павлова з Ювілейним поспектом. Це в районі метро "Барабашово". Комунальні служби, згідно рішення виконкому міськради, стали до демонтажу незаконно встановленої рекламної конструкції. Але були вимушені припинити роботи. 
 
Бійка, дим, вибухи. Дві групи молодиків зясовують відносини. У деяких з них в руках зброя. Кожна сторона конфлікту звинувачує іншу у продажності. Хтось кричить про 500 гривень, хтось доказую, що опонентів гонорари взагалі у доларах. 
 
І все це відбувається серед білого дня. Поруч виходи з метро, зупинки громадського транспорту, відвідувачи ринку.  
 
На місце події прибули правоохоронці, медики та надзвичайники.  Але ситуація тільки загострується. Починається пожежа. І не тільки.  
 
Валерій Сокуренко начальник ГУНП в Харківській області 
 
Прибула група, яка розпочала хуліганські дії, ми зараз затримали їх, до 30 осіб, направили їх у Київський райвідділок. Проводяться слідчі дії. Ми зараз подивимось відео, оглянемо місце події, що тут відбувалося. Тут є палиці, є корпус гранати, але граната виявилась страйкбольною, це навіть не учбова граната, це страйкбольна граната. Щось на кшталт піротехніки. Є вилучений пістолет, він травматичний. Інше озброєння не вилучено.
 
Згідно інформації із соцмереж, активних і спортивних хлопців, які воювали між собою на ринку Барабашово, збирали у спецчатах. 
 
Валентина Васильевна харьковчанка
 
Я недалеко здесь живу, хотела сделать покупку. И когда увидела толпу, и уже увидела как будто бы последствия. То, что огнетушителем здесь все тушили. Приехали титушки, говорят, что проплаченные, кем не знаю.
 
— Конечно, это все страшно, мы люди, мало ли у нас такое в стране. Поэтому, думаю нужно решить это мирным путем.
 
Ситуація на ринку "Барабашово" була неспокійною весь день. На місце особисто приїхав міський голова Геннадій Кернес, щоб врегулювати конфлікт. 
 
Геннадій Кернес Харківський міський голова
 
Є рішення виконкому про демонтаж даної конструкції, яка немає жодного документу. Також є рішення міськради про демонтаж других конструкцій — рекламних конструкцій, які не по закону. Сьогодні сюди приїхали комунальники, в яких начали стріляти, в яких начали бросати якісь гранати, в яких начали дим пускати. Лякати їх. Тому я і приїхав сюди, щоб з людьми, хто хоче порозмовляти, я готовий. Тільки я чую в свій бік тільки одне — геть, геть і геть. Геть не буде. Я — мер міста. Я знаю закони, я знаю свої повноваження, я знаю свою відповідальність. І я харківянин. І я хочу проїхати, а мені тут заперечують проїхати. І я не буду цього терпіти. Однозначно.
 
Геннадій Кернес наголошує, — той хто ховається від спілкування з людьми, той не правий. Тому муніципалітет був і залишається на боці підприємців, на захисті їх прав та безпеки. А щодо будівництва нової дороги з Салтівки в центр Харкова, то на цій темі сьогодні спекулюють багато, як політичних партій, так і бізнес компанії. Не заради інтересів харків'ян, а заради власних прибутків.  
 
Геннадій Кернес Харківський міський голова 
 
— Місто підприємцям виділить інші місця, які уже прийнято рішення міськради на другі місця для підприємців. І підприємці тут всі знаходяться в кабалі. В кабалі в і рабстві у Фельдмана. Їм пропонують інші умови. Спокійно, чисто і щоб все було по уму. 
— А где эти места!?
— А вы приходите в мэрию, если вы хотите, коллективно спокойно и вам все покажут. А не так, как вы делаете это. Приходите, я вас приму, сколько бы вас человек не пришло. Пожалуйста приходите. 
 
— Половина предпринимателей за, потому что они заинтересованы. А половина против. Те. что рядом стоят с дорогой — против, потому что у них изымалась оплата, вперед, причем, арендная плата и плюс договор. Поэтому возник такой конфликт. Фельдман не хочет отдавать эти деньги и ему выгодно все это сделать. Вообще весь город говорит, что нужна дорога, потому что должна бать разгрузка транспорта, это очень важно для города. 
 
Щодо демонтажу незаконної рекламної конструкції, то її подальшу долю вирішить суд.  
 
Валерій Сокуренко начальник ГУНП в Харківській області 
 
Рішення міської ради воно законне, погодження на встановлення цієї арки немає у концерна АВЕК. Те що вона стоїть тут 20 років, вона стоїть по звичайному праву, поставили — всі привикли, що вона тут стоїть. Якщо суд прийме рішення і скасує рішення міськради — арка буде стояти, якщо відмовить концерну АВЕК, то прийдуть виконавці і виконають законне рішення міськради — арка буде знесена.
 
В той час поки концерн АВЕК намагається оскаржити в суді знесення незаконної рекламної конструкції, харків'яни взагали вимагають закрити весь ринок Барабашово. В петиції, що подана на розгляд міської влади, торгівельні павільйони, що належать концерну АВЕК, вважають за розсадник антісанітарії. Ринок може стати осередком спалаху епідемії короновірусу, вважає автор петиції, бо ніхто не контролює стан здоров'я іноземних торговців та безпеку того товару, що продають на базарі.