Стали известны особенности ВНО-2016

12.12.2015 13:09   -
Автор:

У 2016-му перевірятимуть свої знання за допомогою ЗНО близько 18 тисяч абітурієнтів. Це дані від регіонального центру оцінювання якості освіти. Іспити охочі складатимуть не більше ніж в 4-х предметах. Перше випробування призначене на 5 травня. Це українська мова та література. 11 і 13 числа — математика — у сумі 30 завдань та історія України ХХ-початку ХХІ століття відповідно.

Олександр Сидоренко директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

Вони пройдуть до 13 травня з тим, щоби ми до кінця травня мали змогу надати керівникам шкіл і органам управління освітою результати оцінки знань абітурієнтів, для того, щоби школи змогли оформити атестати.

По цих трьох предметах державна підсумкова атестація поєднується в цьому році з ЗНО. Тож один іспит оцінюватиметься в двох форматах — по 12-ти та 200-бальній шкалах відповідно.

Олександр Сидоренко директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

Укрмова та література, як і у минулому році, буде обов"язковою для всіх. А от математика та історія — кожен абітурієнт мусить обрати самостійно один предмет, який буде зарахований як підсумкова державна атестація, — або математика, або історія. Наголошую, це право вибору кожного абітурієнта. Незалежно від того, в якій він школі навчається.

Вибір, каже Олександр Сидоренко, залижить від обраної спеціальності у вищому навчальному закладі. Перелік же предметів, необхідних для вступу, визначатиме самостійно кожен університет. З 3-го ж червня почнуться тестування з предметів необов"язкових.

Олександр Сидоренко директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

До кінця червня ми плануємо надати абітурієнтам оцінки, надати їм можливість готувати свої документи до вступу до вищого навчального закладу.

Ще одне нововведеня — у 2016-му не буде поглибленого рівня складності в жодному з предметів. А скласти ЗНО учні зможуть у 8 містах області.

Юлія Світлична заступник голови Харківської облдержадміністрації

Пунктами будемо вважати Харків. Місто Чугуїв, Куп"янськ, Балаклія, Ізюм, Лозова, Красноград та Валки. Всі учні будуть забезпечені підвозом. Всі пункти здачі ЗНО будуть підготовлені відповідно до законодавства України.

Подавати ж документи на проходження тестування бажаючі зможуть у лютому. Реєстрація триватиме до 4 березня на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти. А от на пробне зовнішнє незалежне оцінювання списки бажаючих складатимуть з 5 січня. У 2016-му воно пройде в першу та другу суботу квітня. В кожен з днів перевірити свої знання можна лише з одного предмету.

Олександр Сидоренко директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

В першу суботу квітня місяця це буде тільки укрмова та література. Всі інші предмети для пробного тестування абітурієнт може обрати на другу суботу. Абітурієнтові після закінчення роботи над пробним завданням нададуть правильні відповіді, виходячи з яких, він може співставити їх зі своєю роботою і обрахувати орієнтовний бал.

Коштуватиме спроба дорожче ніж цьогоріч — 111 гривень. Ціна буде однаковою по всій Україні. Триватиме реєстрація на пробне тестування до 30 січня.