Спека та жнива. Аномальна засуха в світі та Україні, чи є надія на добрий врожай?

15.08.2022 16:09   -

В Україні буде спекотно, також в деяких регіонах спостерігалася і посуха протягом літа. Але аграрії збирають врожай, незважаючи на погоду та війну. Кажуть, українці не голодатимуть.

Новий циклон та спека. Погода на початку тижня у багатьох областях України буде з опадами, але прохолодно не буде. Стовпчик термометру коливатиметься від 25 до 39 градусів тепла, в залежності від регіону. Найспекотніше буде на сході Україні, а найнижча температура – на Заході.

УКРГІДРОМЕТЦЕНТР

У понеділок західні, південні та частина центральних регіонів країни все ще будуть під владою негоди. На заході очікуються короткочасні дощі, подекуди грози. У південних, а також у Вінницькій, Кіровоградській та Дніпропетровській областях вдень також можуть пройти короткочасні грозові дощі. На решті території опадів не очікується. Вітер змінних напрямків, 5-10 м/с.

Загалом така спекотна погода трималася практично все літо, також в Україні ще йшли дощі, тож зливи змінювала сонячна погода без опадів, а в деяких районах відзначалася й посуха. Та незважаючи на це, аграрії почали збирати врожай. Кажуть, погода хоча і вплинула на врожайність, але більше фермери постраждали від дій окупантів. Один з агрохолдінгів, що вже зібрав ранні зернові культури, відзначає, що цьогоріч врожайність менша, ніж торік, але й площу засіву також скоротили. Взагалі аграрії планують зібрати зернових на 30% менше, ніж торік, але цей показник все одно більший, ніж за останні 5 років.

Денис Марчук заступник голови Всеукраїнського аграрної ради

Зрозуміло, що якщо у 2021 році ми мали рекордні показники, а щодо зернових та олійних було зібрано близько 100 млн тонн, то зараз через військові дії, втрати частково окупованих територій та замінованих полів, ми не змогли зробити повноцінну роботу з ярових. Але результати виявилися навіть кращими, ніж ми очікували, тому загалом прогноз щодо зернових – у районі 65 млн тонн. Це хороший показник з огляду на нинішню ситуацію. Тобто новий врожай дає дуже оптимістичні надії щодо забезпечення продовольчої безпеки всередині країни. В рамках внутрішнього споживання ми використовуємо не більше 20 млн тонн по всіх групах. Тобто ще 40-45 млн. тонн ми могли б використовувати для експорту та заробляти кошти.

У Кабміні відзначають, якби не наполегливість аграріїв втрати врожаю могли бути більшими. Фермери відзначають, що, дійсно, цей рік для збору врожаю надскладний для України не тільки через окуповані території, а й через скорочення часу роботи через комендантську годину та зростання цін на паливо.