Спасатели, которые дежурят на водоемах Харькова, открыли сезон

06.06.2012 09:07   -
Автор:

-Раз, два. Ровно руки, потому что если мы не правильно  попадём … Давай, Давай. 30 на 20. Так давай.

Цей маленький хлопчик під час купання пішов на дно. Рятувальники відразу відреагували: витягли юного пловця на берег та надали допомогу. За кілька хвилин малий прийшов до тями. На щастя це тренінг, а не реальний випадок, кажуть рятувальники, які розпочали чергування на Журавлівському гідропарку.  Ігор Дончак, який працює місцевим Нептуном вже як пять років, розповідає, найбільше небезпека піти на дно загрожує тим відпочивальникам, які зловживають оковитою, пірнають не знаючи броду і не розраховують власних сил в умінні плавати.
 
Ігор Дончак , старший рятувальник:

-Вот товарищ с Арабских эмиратов пытался переплыть речку и нерасчитал свои силы, по-русски он не разговаривал. Вовремя крикнул "Хэлп ми" и мы вовремя среагировали, я его затащил в лодку, но он уже захлёбывался.

Про особливість відпочинку рятувальники мають свої спостереження. Люди старшого покоління більш дисципліновані, а ось молодь — навпаки. Часто нехтує правилами поводження на воді, не підозрює про наявність стрімких течій, тривалий час проводить у ще холодних водоймах, тож судоми — поширене явище. Аби запобігти нещасним випадкам рятувальники на сторожі повсякчас, в їхньому арсеналі — усе необіхідне.

Ігор Дончак , старший рятувальник:

-У нас полное обеспечсение по снаряжению — спасательные круги специализированные, есть "конец Александрова", это такая верёвка, которая кидается на дальнее расстояние, чтобы успеть. Потому что когда далеко человеку круг можно не добросить, а "конец Александрова" реально спасает.

Купальний сезон офіційно стартував з першого червня. Тепер на пляжах, де відпочинок дозволений, скрізь  патрулі. Харків"яни задоволені. Під охороною плескатись у водоймі значно спокійніше.

Світлана , відпочивальниця:

-Они постоянно на своих лодочках проходят, буйки поставили в этом году, хорошо к детям относятся, всё время предупреждают чтобы дети с взрослыми ходили, с бабушками с дедушками, ну вот в таком плане.

Медпрацівник працює разом з рятувальниками на спецпосту. З ранку до восьмої вечора.

Євген,  відпочивальник:

-Они постоянно, постоянно здесь допоздна и медсестра тут, но во всяком случае медработник.

Медики переконують: у разі чого допомогу нададуть, але попереджають бути уважними.  

Ігор Бескровний, Євгеній Дроботов ,Харьковские Известия.