Совершенствование системы образования Харькова в условиях развития единого образовательного пространства

30.08.2012 19:27   -
Автор:

У залі і педагоги, і їх вихованці, а в президії депутати всіх рівнів та міський голова. Саме таким складом вирішили обговорити проблеми та досягнення у сфері освіти Харкова в умовах ЄДИНОГО освітнього простору, в розвитку і удосконаленні якого зацікавлені і освітяни, і учні.

Віль Бакіров ,ректор ХНУ ім.В.Каразіна:

-Наше огромное преимущество перед другими областями и городами, что мы сумели соединить воедино рессурсы и потенциал общеобразовательных школ и высшей школы. Но мы далеко не всё ещё сделали и надо нам ещё продолжать работать.

Максим Гончаренко, в.о. голови міської організації учнівського самоврядування:

-Наиболее приоритетным являются потребности ребёнка и обеспечение качества образовательных услуг и необходимость внедрения инновационных технологий обучения.

І інноваціям — зелене світло.  Усі школи, дошкільні та позашкільні установи на сьогодні вже забезпечені безлімітним доступом до Інтернету за рахунок коштів міського бюджету. У новому навчальному році не тільки в школах, а й в усіх дитсадках з'являться власні сайти. І ще у Харківську область надійде понад 1200 компьютерів.

Геннадій Кернес ,Харківський міський голова:

-Половина из них 630 за все годы действия государственных программ компьютеризации впервые получат школы города и до 1 ноября в 63-х школах установят компьютерные комплексы, в т.ч. и с участием наших народных депутатов и депутатов горсовета.

Валерій Писаренко ,народний депутат України:

-Мы ещё много поработаем. Столько вещей ещё надо сделать, чтобы образование сегодня крепко стояло на ногах и поверьте только вместе мы сможем это сделать.

Тож, знаючи про існуючі проблеми, депутати вирішили взяли і шефство над усіма навчальними закладами Харкова.

Анатолій Денисенко ,депутат міської ради:

-Наша основная задача сделать так, чтобы вы основные усилия прикладывали в свою основную деятельность, свою профессию, учили детей, а все хозяйственные вопросы мы постараемся организовать решение за счёт городского бюджета.

І напередодні першого вересня — нагороди для кращих учнів та педагогів кожного району міста — грамоти, подяки та відзнаки Міністерства освіти, Кабінету міністрів України і цінні подарунки — електронні книги та фотоапарати. Серед нагороджених Маргарита Малюкова, переможиця конкурсу "Учень року — 2012".
 
Ірина Бережна, народний депутат України:

-Она единственная, кто сдал независимое внешнее тестирование на самый высокий балл все 3 предмета. Благодаря такой молодёжи, таким ученикам, которых вы для нас, для нашей страны подготовили, у нашей страны большое будущее.

Тепер Маргарита продовжить своє навчання, щоправда, в американській школі. Натомість вибір такого закладу, каже, не випадковий.   

Маргарита Малюкова випускниця школи № 166

-Программа, по которой я поступила, направлена на то, чтобы получив образование на Западе, студенты возвращались и воплощали свои знания в Украине. Знания, которые я получила, они получены в Харькове, благодаря всему тому что мне дал город Харьков, я получила такую возможность.

Ну а можливість такого ж успішного навчання цього року отримають понад сто тисяч школярів міста. Саме така кількість дітлахів першого вересня сяде за парти. Всі навчальні заклади вже готові до навчального року, звітують освітяни. Отримано нові підручники. Відкривається 4 нових дитсадка, в школах реконструйовано 10 стадіонів, а ще в 19-ти — встановлено сучасні гімнастичні майданчики.  

Геннадій Кернес, Харківський міський голова:

-Рабочий и учебные планы утверждены, помещения школ и детских садов подготовлены. Я надеюсь на то, что 2012-2013 учебный год будет новым этапом наших с вами успехов.

Анжела Сушко, Євген Дроботов, Харьковские Известия.