Сьогодні – найввічливіший день

11.01.2013 19:35   -
Автор:

Зачасту  це чарівне слово вживають ненавмисно, безліч разів на день, не замислюючись над його змістом. Кожна людина говорить "спасибі" з різних мотивів. Одні його використовують просто так, інші -  за щось.

Галина Беленко харків'янка

– Во всех жизненных ситуациях: в магазине, в аптеке, в транспорте, всегда.

Олеся Берест студентка

– Родителям, конечно же, да даже водителю, когда выхожу из маршрутки. За все, за что могу благодарю.

Любов Заблодська харків'янка

– Каждый день говорю спасибо, благодарю людей, которые мне делают доброе дело.

А что вы чувствуете, когда говорите спасибо?
– Я чувствую, что я нужна этому человеку, который мне делает хорошее, а я говорю спасибо.
– Спасибо.
– Спасибо.

Слова подяки, з'ясували психологи, мають магічні властивості. Тому дуже важливо їх промовляти щиро та з душею. Тільки в цьому випадку вони зіграють свою чарівну роль та позитивно вплинуть на емоційний стан іншої людини.

Інеса Клочко психолог

-Это психологическая нагрузка, в которую мы вкладываем или не вкладываем, не осознавая того, что мы говорим, как мы поступаем, как мы взаимодействуем и что в конце-концов нам в итоге самим принесет это, срезонирует как бы. Есть резонанс от отношений, эмоций и он имеет свои параметры физиологические, поэтому с этой точки зрения, нужно брать на себя ответственность и осознанно произносить вообще любые слова.

Олександра Суфіянова кореспондент

-Граціє, граціас, сенкью, мресі, дженкуе, дякую, спасибо. В кожній мові слово "спасибі" звучить з різними відтінками. Та смисл від цього не змінюється. В будь-якому випадку воно означає певний ритуал, який створює позитивну атмосферу стосунків між людьми.

Слово "спасибі" виникло ще до часів християнства. Першими його використовували язичники, які фразою "Спаси Бай" вшановували одного зі своїх богів. На Русі чарівне слово почали вживати в шістнадцятому сторіччі. Майже в усіх країнах світу міжнародне свято спасибі не відзначають. Просто в цей день прийнято дякувати одне одному за якусь турботу або допомогу. Виключенням є лише США та Канада. Там день подяки – це державне свято.

Надія Ніколова викладач англійської мови

-В Америке люди приглашают в гости как правило семью, собираются в большой семейный круг, какие-то гости, может быть, близкие, родные, готовятся какие-то любимые блюда и просто в тихой семейной обстановке празднуют.

А головною прикрасою святкового столу в американців є індичка. У день подяки прийнято зі смаженої птиці виймати грудинку.

-Один становится слева, другой справа и тянет каждый на себя, в этот момент надо загадывать желание, у кого в руках окажется маленькая плоская косточка, у того и сбудется желание.

Саме приготуванням різних страв та загадуванням бажань американський день подяки чимось нагадує наш Новий рік, який є родинним святом і чи не найвизначнішим днем року.

Олександра Суфіянова, Євгеній Дроботов, Харьковские Известия.