Соціальні ініціативи Президента на Харківщині

18.04.2013 19:04   -
Автор:

Ці новоспечені матусі — радіють своїм малюкам і мріють про власну домівку.  За п'ять років роботи єдиного в області центру матері та дитини через нього пройшло більше шести десятків таких неповних сімей.

Микола Тимошенко директор обласного центру матері та дитини

-С восьми месяцев беременности до полутора года исполнению ребенку, перебывают у нас. Мамы, которые попали в сложные семейные ситуации, их направляют к нам в центр социальные службы семьи, детей и молодежи. И как правило это 90% девочек из сиротских домов, поскольку идти некуда и рожают.

Нині вони одна велика родина.

Алла Яременко мати-одиначка

-Каждый день,- встали, убрали, покормили, погуляли, особо ничего, а так в принципе все есть. Продукты выдают, ну не все конечно, какие бы хотелось, но хоть какие то, но выдают.

І так півтори роки. Нині тут перебуває десять матусь. У центрі з ними працюють фахівці: допомагають повірити у себе і визначитися з першочерговими цілями у новому житті.  

Алла Яременко мати-одиначка

-Конечно, иметь собственное жилье, чтоб уже не бояться куда дальше идти, куда податься, чтоб иметь свою крышу над головой и работать, чтоб можно было прожить.

Антоніна Явтухова мати-одиначка

-У меня эсть дом в Краснограде — так поеду туда. Но, а так думаю дальше поступить, и дальше учится!

Та поки матусі лише готуються до випуску, працівники центру, зізнаються проводжати цих дітей у "світ" — справжнє випробування.

Любов Шевченко вчитель-реабілітолог

-Дитиночку, коли вона у тебе півтори рочки на очах росла- відчуваєш, що воно рідне. От у нас наші випрускниці, що от от вийдуть наші рідненькі дітки -серце зжимається, що буде далі. Тихенько проводжаєш, а потім плачеш в кабінеті.

Нині в області планують вирішити питання і догляду за особливими дітьми. На Харківщині на таку допомогу від фахових соцпрацівників чекають маже тисячу дітей-інвалідів.

Ігор Шурма заступник голови Харківської обласної державної адміністрації

-Ми пропонуємо організувати роботу денних стаціонарів на добу, тобото не щоб дитину везли у відділення, а щоб до них до дому приходив відповідно підготовлений фахівець, який 2-3 години, скільки батьки будуть на роботі міг вдома як нянька людина яка доглядає побути з цією дитиною.

Такий підхід на практиці, констатує віце-губернатор, більш економніший, а що найголовніше в домашніх умовах і реабілітація дітей з особливими проблемами ефективніша. Свої пропозиції область готова запропонувати на державному рівні, як одієї із складових соціальних ініціатив Президента. 

Леся Кочержук