Словенія збирається допомагати Харкову: визначено пріоритетні напрями (відео)

11.04.2023 20:28   -

У Харкові з робочим візитом Надзвичайний та Повноважний Посол республіки Словенія. На спільній зустрічі з міським головою обговорили стан справ у місті та проблемні питання, що принесла повномасштабна війна. За словами міжнародних гостей, прагнуть допомогти Харкову. Тому й тут, щоб мати розуміння в чому можуть бути корисними. Міський голова наводить суху, але дуже серйозну статистику щодо обсягів руйнацій у мегаполісі.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
У нас «завдяки» війні, що розв’язала проти нас рф було вщент розрушено 50% шкіл, 50з% дитячих садочків і 77 лікувальних закладів. Тому я був би дуже вдячним вам, коли б ви взяли чи одну школу. ЧИ один дитячий садочок, чи багатоповерхівку, що є. Бо така ситуація, що склалась не було ніколи. 150 тисяч харків’ян зараз без даху над головою.

У Словенії вже підготували ряд проектів, кажуть дипломати. Невдовзі їх планують втілити в життя на Київщині та на Харківщині. В Харкові же свої зусилля налаштовані скерувати на відродження закладів освіти. Мовляв, розглядають декілька варіантів: це буде, або реновація пошкоджених освітніх закладів, або зведення тимчасових.

ТОМАЖ МЕНЦІН НАДЗВИЧАЙНИЙ І ПОВНОВАЖНИЙ ПОСОЛ РЕСПУБЛІКИ СЛОВЕНІЯ В УКРАЇНІ
Після нашого візиту ми розглянемо наші можливості, оцінимо наші ресурси. Але я хочу зазначити, що ми матимемо на увазі і модульні школи. Наприклад, у Києві вони не так потрібні, а от у Харкові це теж важливо. Але як наголосив міський голова, відбудова пошкоджених шкіл має бути пріоритетом.

В свою чергу міський голова подякував дипломатичній місії за підтримку, що проявляє всі ці місяці Словенія для Харкова.

ОСТАННІ НОВИНИ