Штрафи за не носіння масок можуть зменшити

15.07.2020 13:39   -
Автор:
Штрафи за не носіння масок пропонують зменшити. На початку карантину Кабмін ввів жорстке грошове покарання, що починалося від 17 тисяч гривень. Проте згодом в уряді переглянули такі санкції і пропонують їх знизити ледь не у 100 разів. 
 
Максим Степанов міністр охорони здоров'я України 
 
Законопроект регламентує встановлення штрафів за носіння масок як для фізичних осіб – штрафи становитимуть від 170 до 255 грн, так і для юросіб – власників закладів громадського харчування (кафе, ресторанів), спортзалів, магазинів. Якщо вони не дотримуються вимог, то для них штраф становитиме від 3400 гривень до 5100 гривень. Сподіваємося, що наші нардепи підтримають законопроект.
 
Взагалі правила носіння масок вже переглядали, спочатку захисні засоби треба було носити абсолютно всюди, наразі ж вони необхідні в громадських закладах та транспорті.  А тепер черга дійшла і до зниження штрафів. 
 
Роман Чумак юрист
 
Як правило, ініціатива така щодо зменшення розміру, пов'язана із погіршенням фінансової складової в країні, в цілому, та з доходами населення. Тобто, якщо навіть такі величезні штрафи будуть застосовані до громадян, то навряд чи вони зможуть виконати ці рішення. Власне, як і сплатити ці штрафи на користь державі.
 
Та все одно, якщо навіть розмір штрафів знизять, тисячі українців, яких вже притягнули до адміністративної відповідальності, це зменшення не торкнеться. 
 
Роман Чумак юрист
 
Застосовується той закон, якій діяв на час вчинення адміністративного правопорушеня, тобто немає зворотньої сили. Власне, якщо ви скоїли адміністративне правопорушення і за нього було передбачене певний штраф, то такий штраф і буде до вас застосований. 
 
Незважаючи на ініціативу Уряду щодо зменшення штрафу, останнє слово залишається за Верховною Радою. Бо саме Парламент ухвалює подібні рішення. І поки на сайті Ради цей законопроект Кабміну не зареєстрований. Тож єдине, що наразі залишається українцям, які отримали такий штраф і не мають можливості його сплатити одразу, це розстрочка. Юрист каже, про реструктуризацію грошового покарання можна домовитися через суд, його розрахують на основі доходу людини.