Штраф за роботу без касового апарата повертається: що відомо

07.08.2023 14:08   -

Великі штрафи за торгівлю без касових апаратів повертаються з 1 жовтня. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

ДАНИЛО ГЕТМАНЦЕВ ГОЛОВА ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ФІНАНСІВ, ПОДАТКОВОЇ ТА МИТНОЇ ПОЛІТИКИ
Що стосується перевірок платників податків, то хочу звернутися до підприємств торгівлі стосовно встановлення касових апаратів. З 1 жовтня будуть впроваджені великі штрафи за невстановлення цих апаратів. Перевірки касових апаратів відновлені.

Наголошується саме про необхідність для підприємців застосовувати реєстратори розрахункових операцій/ програмні реєстратори розрахункових операцій/ (РРО/ПРРО, «касовий апарат»).

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Якщо говорити про планові перевірки бізнесу, який був до війни, уточнив Гетманцев, то вони відновлені не у повному обсязі.

ДАНИЛО ГЕТМАНЦЕВ ГОЛОВА ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ФІНАНСІВ, ПОДАТКОВОЇ ТА МИТНОЇ ПОЛІТИКИ
Перевірки використання РРО або ПРРО підприємцями здійснюватиме та штрафуватиме у разі виявлення порушень Державна податкова служба. Штраф накладають на кожну трансакцію без фіскалізації. Сума штрафу залежить від кількості виявлених порушень та суми чека: перше порушення — 150% від суми продажу товарів, робіт або послуг, учинених із порушеннями, а друге — 100% від суми продажу товарів, робіт або послуг, учинених із порушеннями.

Тож, у підприємців є майже два місяця для приведення своєї діяльності до вимог законодавства, нагадав Гетманцев.

ОСТАННІ НОВИНИ