Шкільне навчання в умовах війни. Свято першого дзвоника та уроки проводитимуть у Харкові дистанційно (відео)

31.08.2022 11:59   -

У Харкові – міська педагогічна конференція. Директори шкіл обговорюють особливості проведення занять під час війни. Через постійні обстріли всі уроки відбуватимуться дистанційно, а традиційного свята першого дзвоника не проводитимуть. Водоночас, сім тисяч першачків виявили бажання навчатися саме в харківських школах. Тож урочистості таки будуть, але в режимі онлайн. Наприклад, у 62-й школі діти зустрінуться у форматі відеоконференції. Також вони побачать парти зі своїми іменами та особливими побажаннями.

ОЛЕКСАНДР ГРЯНИК ДИРЕКТОР ХАРКІВСЬКОЇ ШКОЛИ №62
Із відповідними зверненнями до них. Буде обов’язково. Усі діти побачать, як лунає дзвоник біля їхньої школи.

Олександр Гряник додає: до того, як один із корпусів школи повністю зруйнували російські окупанти, у ній навчалися не лише маленькі харків‘яни, а й мешканці П‘ятихаток, Черкаської Лозової та інших прилеглих селищ. Тож проводити дистанційні уроки для понад тисячі дітей – завдання не з простих. Але жодних хвилювань, запевняє, – немає. Адже певний досвід уже отримали під час пандемії COVID. До того ж жоден вчитель не звільнився, всі забезпечені необхідним технічним обладнанням.

ОЛЕКСАНДР ГРЯНИК ДИРЕКТОР ХАРКІВСЬКОЇ ШКОЛИ №62
Минулого року, дякуючі департаменту освіти, у нас кожен учитель має свій ноутбук. І діти, і вчителі, і батьки – готові. Тепер я точно знаю, що спокій – це найкращі ліки. Щодня згадуєш не тільки, як це все будувалось, як це все доставалось, а й про те, як це все відроджувати. Піднімемо, обов’язково!

Дистанційне навчання в умовах війни – це новий страшний досвід, акцентує міський голова Ігор Терехов. Важко може бути й тим, хто виїхав із Харкова, й тим, хто залишився. Але проводити уроки у звичному режимі наразі вкрай небезпечно. Адже, пояснює мер, ворог цілеспрямовано б‘є по навчальних закладах.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
113 школ в той или иной степени разрушены. Уже 104 детских сада. Уже 104, вчера еще было 103. Но я уверен, что это не повлияет на качество образования и на тот уровень знаний, которые получат наши дети. Я очень прошу вас очень чутко относится к нашим детям. Где-то простить, где-то – поругать, но любя.

Працівників навчальних закладів, які проявили професіоналізм та людяність під час російської агресії – не покинули робочі місця, допомагали учням і вже взялися за відновлення постраждалих шкіл, нагородили пам’ятними дипломами.

Ігор Терехов підкреслює: всі вчителі отримуватимуть зарплатню без скорочень та затримок. Також планується, що обіди, якими раніше забезпечували учнів у навчальних закладах, цьогоріч роздаватимуть як безкоштовне гаряче харчування. Логістику та інші питання щодо цього мають вирішити вже найближчими днями.