Щороку діагностують до 30 нових діагнозів. У Харкові провели Міжнародний день онкохворої дитини (відео)

15.02.2023 16:25   -

Уже втретє в дитячій лікарні №16 десятки медиків здають кров для своїх маленьких пацієнтів. Цей захід тут проводять щороку, в Міжнародний день онкохворої дитини.

ІРИНА ОСЬМАЧКО ЗАВІДУВАЧ ПЕДІАТРИЧНИМ ВІДДІЛЕННЯМ КНП «МІСЬКА ДИТЯЧА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ № 16»
Це – «одно з..». Тобто, ми не маємо робити над цим якусь подію супер важливу. Це – особисто для мене, наприклад. А взагалі, з кожного по крапельки – буде добре діло.

Прийшла на донацію й Вікторія разом зі своїм чоловіком. Уже 2 роки їхня дитина лікується в гематологічному відділенні цього медзакладу. Тож, пояснюють, бути донорами – це для них тепер особлива місія.

ВІКТОРІЯ ДОНОР
Тому що, коли наша дитина тут лікувалась – для нас багато людей здавало кров. Тому й ми вирішили долучитися до цієї справи й дати кров іншим.

Наразі у 16-й лікарні є 46 маленьких пацієнтів із онкологічними та онкогематологічними захворюваннями. І саме для таких дітей, кажуть медики, донорська кров необхідна постійно.

АНДРІЙ ДЕРКАЧ МЕДИЧНИЙ ДИРЕКТОР КНП «МІСЬКА ДИТЯЧА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ № 16»
Діти, які отримали курс хіміотерапії, на етапі відновлення потребують замісного переливання крові. Тобто, препарати, які направленні на подолання пухлинного росту, вони впливають і на кістковий мозок. Тобто, організм наш не створює клітини крові.

У медзакладі перебувають діти не лише з Харкова, а й з деокупованих населених пунктів області та інших регіонів України. Крім того, в березні минулого року сюди перевели 9 пацієнтів із обласної дитячої лікарні – тоді її обстріляли російські окупанти і надавати необхідну допомогу тамтешні медики більше не могли. Так, із квітня, каже Андрій Деркач, стали єдиною лікарнею на Харківщині, що приймає онкохворих дітей.

АНДРІЙ ДЕРКАЧ МЕДИЧНИЙ ДИРЕКТОР КНП «МІСЬКА ДИТЯЧА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ № 16»
Якщо казати про онкологічні та онкогематологічні захворювання, вони все одно надходять до нас. І це – близько 25-30 випадків щороку. Така цифра, на жаль, тримається.

Та дітей тут не тільки лікують, але й навчають. Наразі «Школа супергероїв» – єдиний освітній заклад у Харкові, де немає дистанційки. 45 учнів, віком від 3 до 16 років, отримують тут такі ж знання, як і у звичній школі.

ІРИНА ПОНОМАРЕНКО ЗАВІДУВАЧ ОСВІТНЬОГО ЦЕНТРУ «ШКОЛА СУПЕРГЕРОЇВ»
Із дошкільнятами кожен день у нас різні забави. Зараз вони граються. Вчора ми робили валентинки до свята. Сьогодні в них ще, за планом, читання і ліплення.

Заняття проводять без лікарів, але разом із помічниками-вихователями.

ІРИНА ПОНОМАРЕНКО ЗАВІДУВАЧ ОСВІТНЬОГО ЦЕНТРУ «ШКОЛА СУПЕРГЕРОЇВ»
Усі вчителі й вихователі проходять курс ЄДЕРА, як навчати наших супергероїв, які знаходяться на довготривалому лікуванні.

Окрім отримання освіти, ця школа для дітей – ще й можливість спілкуватися та відволікатися від процедур, кажуть учителі. Також у лікарні працює й кімната психолога, в якій нещодавно з’явився новий іноземний мешканець.

ВЛАДИСЛАВА АНДРУЩЕНКО ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ КНП «МІСЬКА ДИТЯЧА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ № 16»
Це – мій Тоша. Тоша – це собака-обіймака. Ще називається Хібуки. Це – терапевтична іграшка, яку розробили ізраїльські фахівці. Тому що в них вже багато років є досвід військової агресії.

Лише іграшка не зможе допомогти дитині, зазначає Андрущенко. Пацієнтів та їхніх батьків спочатку навчають правильно нею користуватися, аби відволікатися від болю або довготривалих процедур. А от психолог має особистого плюшевого собаку – похмурого Хібуки.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube

Цей медзаклад працює від першого дня війни. Спочатку близько 250 дітей проходили хіміотерапію тільки в укритті. Пізніше – частину з них евакуювали.

МАРИНА КУЧЕРЕНКО ДИРЕКТОР КНП «МІСЬКА ДИТЯЧА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ № 16»
Це було сьомого березня. Ми здійснили евакуацію до Львова. Зі львівської лікарні вони були переведені до медзакладів, які розташовані на території інших європейських країн.

Наразі, додає Марина Кучеренко, усі хворі отримують необхідне лікування. Підтримує, як державна, так міська влада. Не залишаються осторонь і волонтери. Наразі ж мають усе необхідне, аби продовжувати рятувати пацієнтів, тож, запевняють, готові до будь-яких викликів воєнного часу.

ОСТАННІ НОВИНИ: