Сегодня в мире отмечается день молодежи

10.11.2012 17:59   -
Автор:

Сергій Куделко професор кафедри історіографії, джерелознавства та археології ХНУ ім. В.Н. Каразіна

-Один из них я видел своими глазами. Я должен сказать, это было незабываемое зрелище. Когда по улице Горького, так называлась тогда Тверская, шла вечером молодежь и держала в руках факелы, и звучала музыка Бетховена. Это было потрясающее зрелище в этом отношении.

Емблемою фестивалю стала квітка с п"ятьма пелюстками, що символізувала об"єднання п"яти континентів. Всього таких фестивалей було проведено сімнадцять.  Перший пройшов у Празі, останній у дві тисячі десятому році в столиці Южно-Африканської республіки — Преторії. У ці дні молодь усього світу працювала в різних секціях, було організовано десятки круглих столів, конференцій, обговорень, концертів і презентацій. На думку професора, массові зустрічі давали молоді змогу краще зрозуміти політичні, економічні та соціальні проблеми світу та можливо зробити щось для того, щоб змінити його на краще. В наполегливість та рішучість молоді в плані вирішення таких питань вірять й інші викладачі. Це стосується молоді всіх часів, і сучасної також, говорить Любов Марківна. Вона викладає в університеті вже не перший рік, тому знає про молодь чимало.

Любов Хавкіна завідувач кафедри журналістики ХНУ ім. В. Н. Каразіна

-Є те, що молодь проявляє і проявляла, це, знову ж таки, весь час, це небайдужість до суспільства, до всього, що відбувається соціально значущого, це інтерес до політики і бажання взяти участь, бажання змінити світ на краще, це те, що в молоді було, є, і сподіваюся, що залишиться завжди.

Проте очікування викладачів сучасна молодь не зовсім виправдовує. У цей день мало хто з її представників буде вирішувати проблеми людства. А дехто і зовсім не чув про те, як з"явилося це свято, але при цьому знає напевно, як його треба зустріти.

Василь Леман студент

-Я даже не знаю. Ну, мы с друзьями планировали пойти в сауну, собраться, нормально так отметить.

Миколай Шевченко студент

-Наверное, пойду с друзьями в кафе. Может даже в клуб какой-то зайду. Я, честно, не знал, что в субботу день молодежи отмечается.

Що стосується Всесвітніх фестивалей молоді, то вони не регулярні. Наприклад, в цьому році фестиваль проводитися не буде. Звичайно кожен сам має вирішує, як відзначати цей день. Проте як показує практика, більшість сучасної молоді забули про традиції і про те, для чого існує це свято.