С июля харьковчане сами несут ответственность за состояние дома и придомовой территории

20.06.2015 16:32   -
Автор:

З 1 липня 2015 року набуває чинності закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», прийнятий Верховною Радою України. За прибирання прибудинкової території, підготовку будинку до зими, стан теплових та інженерних мереж згідно з новим законом відповідає вже не ЖЕК чи Жилкомсервіс. Вся відповідальність перекладається на мешканців будинків. Тож власникам квартир, варто починати міркувати, як же ж тепер жити з новим законом і як керувати будинком самотужки.

Роман Нехорошков директор Департаменту житлового господарства

Это может быть как создание ОСМД, объединение совладельцев многоквартирного дома, так и заключение договоров с так называемыми управляющими компаниями, которые будут оказывать услуги по содержанию дома и уборке придомовой территории. По первое июля две тысячи шестнадцатого года нужно выбрать форму управления дома.

Обирати форму управління будинком, що влаштовуватиме всіх, мешканці будуть на спільних зібраннях, вказано у законі. Бо власники квартир повинні враховувати не тільки що за підприємство пропонує взятися за керівництво їх будинком, а до якої форми власності воно належить: у комунальному підприємстві тарифи визначаються на сесії міської ради, а ось у приватних фірм таким обмежень немає – в них тарифи ринкові. На те, щоб зробити вибір, закон дає річний термін. Тож протягом цього року обслуговувати харків'ян продовжить комунальне підприємство "Жилкомсервіс".
 
Роман Нехорошков директор Департаменту житлового господарства

Коммунальное предприятие «Жилкомсервис» продолжает потребителям оказывать соответствующие услуги в рамках утвержденных тарифов и перечня соответствующих услуг.))

Закон вже існує, але він ще недопрацьований, кажуть в профільному Департаменті. Залишається безліч запитань.

Роман Нехорошков директор Департаменту житлового господарства

Пока еще не определен механизм как будет сниматься с баланса дом. Для этого еще будет приниматься ряд нормативных документов на уровне профильного Министерства. И после этого, уже тогда будет принято решение, кто является собственником дома.

Юристи ж зауважують, проблема не тільки в законі. Самі люди не готові взяти на себе відповідальність за стан своїх будинків та дворів.

Олег Михайлов адвокат

Нет не только такого механизма, закрепленного в законе, но нет и готовности людей рискнуть и что-то изменить. Большинство граждан наверняка ругают ЖЭКи, но сказать, что они готовы к тому, что завтра к ним придет коммерческое предложение от частной структуры и они побегут подписывать такой договор, мы тоже не ощущаем.

Побоювання людей, каже юрист, зрозумілі. Якщо комунальники працюють вже давно, і до них всі встигли звикнути, то тепер на ринок можуть вийти і недобросовісні фірми. Ймовірно, будуть серед них і так звані фірми-одноденки.

Олег Михайлов адвокат

Мошеннические всегда действия будут. Они будут на любом рынке, они обязательно будут, конечно же, и на этом. Это такой же вид преступности, какой существует и в любой другой сфере.

За словами спеціалістів, єдина можливість захиститися від шахраїв – бути максимально уважними при укладанні договорів. Кращий вихід, кажуть юристи, не тільки починати вивчати не тільки правові науки, а і ретельно переглянути житловий кодекс.