С 1 октября субсидии назначаются по-новому

02.10.2019 15:37   -
Автор:
Механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг буде тепер новим І запроваджується він вже з жовтня, бо саме з 1-го жовтня і до 30 квітня призначається субсидія на опалювальний сезон. Новий механізм зокрема передбачає, що гроші передаватимуться людям, а не підприємствам-надавачам послуг, а також те, що вони тепер зможуть самостійно обрати банк, в якому хочуть отримувати гроші, для цього треба буде лише подати відповідну заяву до соціальної служби.
 
Тепер одержувач субсидії зможе самостійно обирати, куди перераховуватимуться кошти: один із уповноважених банків чи виплатні об’єкти “Укрпошти” (каси у відділеннях чи доставка поштарем до дому). Одержувач субсидії може швидко вирішити всі питання щодо грошової компенсації “на місці”. Якщо раніше місцева влада, яка фактично призначала людині субсидію, не мала впливу на обіг коштів (через заплутаний механізм виплати на центральному рівні) і не могла відповісти на запитання “а де гроші” і “чому не прийшла субсидія”, то тепер саме вона опікуватиметься цим питанням і може швидко вплинути на ситуацію. 
 
У списку отримувачів субсидій два мільйони 800 тисяч домогосподарств, проти чотрирьох мільйонів, які були минулого опалювального сезону. І у проекті Бюджету на 2020 рік на виплату пільг і субсидій закладено майже 47 мільярдів гривень, що на 8 мільярдів менше ніж цьогоріч. Натомість у Мінсоцполітики запевняють, грошей вистачить, а зменьшення видатків і числа субсидіантів пояснюють виключно економічними факторами. 
 
За рахунок індексації пенсій, збільшення рівнів мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму доходи українців зросли. Відповідно, зменшився і розмір субсидій, які держава виплачувала громадянам. Фактично ніякого “скорочення” немає. Слід зазначити, що у зв’язку із збільшенням рівня мінімальної зарплати та індексацією пенсій доходи українців будуть зростати, що у свою чергу може призвести до зменшення кількості домогосподарств, які матимуть право на субсидію. 
 
Крім того, для контролю правильності надання житлових субсидій та використання на це коштів держбюджету, діятиме соціальна інспекція, яка перевірятиме правдивість наданих відомостей, що впливають на право та розмір субсидії. І у виключних випадках може бути навіть здійснено обстеження умов проживання домогосподарств. Натомість, якщо представлені дані будуть достовірними, запевняють, боятися нічого.  А якщо ні, то надміру виплаченої субсидії доведеться повернути.