Рынок земли: Верховная Рада рассмотрела менее 200 поправок из больше чем 4 тысяч

07.02.2020 12:30   -
Автор:
Блокування трибуни і призидії головуючого Верховної Ради, сутички між народними депутатами та суперечки між фракціями. Так розпочався розгляд законопроетку про ринок землі у другому читанні. 
 
— Шановні колеги! Я закликаю, депутатів дотримуватися депутатської етики, дотримуватися елементарних засад людяності зайняти свої місця і перейти до виконання своїх обов'язків.
 
До вгамувань народних депутатів долучився і голова Верховної Ради Дмитро Разумков, що тільки після багаторазової спроби заспокоїти присутніх в залі був почутий. 
 
Дмитро Разумков голова Верховної Ради України
 
Якщо ми говоримо про те, що ми про щось домовляємося і це дійсно цінно. Коли всі фракції сідають за стіл і домовляються, і досягають якогось конценцусу. Коли ми домовляємось про те, що ніхто не буде блокувати призидіум і дасть керівництву Верховної ради за регламентом йти по вирішенню питань порядку денного, то треба робити саме так. Я розумію, що хто хтось хоче політичного піару. Я розумію, я теж прийшов з цього ринку. Я розумію, що таке піар. Однак, я думаю, що піар не повинен бути вище ніж державницька позиція. В кожного вона своя. Хтось підтримує ринок землі, хтось проти, однак давайте поважати один одного.
 
Втім повністю ухвалити закон про ринок землі народні обранці не встигли. За підрахунками комітету до  другого читання було подано понад чотири тисячі правок до тексту, який налічував 1889 слів, включаючи прийменники. Тобто це майже по 2 правки на кожне слово. У перший день розглянули тільки 186 корективів. Голова франції "Слуга народу" Давід Арахамія, в одному із інтерв'ю українському телеканалу, повідомив, що розгляд законопроекту може затягнутися на невизначений термін.   
 
Давид Арахамія народний депутат України, голова фракції "Слуга народу"
 
Якщо йти кожною поправкою, то це може тривати декілька тижнів, а то і місяців. І в цей час я вам нагадую всім телеглядачам, що буде повністю паралізований вищий законодавчий орган країни. Тобто коли ми ввійшли вже в розгляд питання одного ми не можемо на паузу поставити, ми не можемо ніяким чином зупинитись і за щось важливе проголосувати. Ми просто йдемо, поки ми не закінчимо. 
 
А закінчити доведеться не скоро, адже є певні нюанси. У Верховній раді за регламентом на другий день розгляду законопроекту з самого ранку передбачена година запитань до уряду, а потім рубрика "різне",  в якій депутати пропонують свої звернення. 
 
Давид Арахамія народний депутат України, голова фракції "Слуга народу"
 
Потім у нас наступний тиждень, він не сесійний — у нас робота в комітетах і з нового тижня, тобто через тиждень ми продовжимо просто розглядати ці правки. Скільки це займе часу — цього ніхто не знає, це залежить виключно від декількох фракцій, які мають найбільшу кількість поправок і вони можуть наполягати на їх розгляді,  або можуть не наполягати. І В залежності від того, наполягають чи не наполягають таким чином ми будемо рухатись.