Русскому языку придали статус регионального

30.08.2012 19:23   -
Автор:

На порядку денному — мовне питання. Депутати обласної ради мають надати російській мові статус регіональної. Адже сорок чотири відсотки жителів області визнають її рідною.  

Роман Шаповал, начальник Головного управління освіти та науки:

-У проекті рішень, яке виноситься на розгляд нічого скажем, що іде всупереч законодавства України не виноситься, лише підкреслюється толерантність однієї мови до другої

Та толерантність притаманна не всім. Голосувати за це рішення не стали опозиціонери. Як і на сесії міської ради, де розглядали мовне питання. Фракція "Батьківщина" демонстративно пішла з зали. Дев"яносто вісім "за" і один "проти". Такий результат голосування мовного питання і без них.

Сергій Чернов ,голова Харківської обласної ради:

-Наше сьогоднішнє рішення сесії обласної ради прийнято на виконання цього закону, наше завдання сьогодні реалізувати заходи, які б дали можливість людям скористатися своїми правами

Відтепер мешканці області можуть заповнювати документи, писати заяви чи позови до суду російською мовою. В свою чергу органи державної влади тексти офіційних оголошень і повідомлень друкуватимуть обома мовами — державною і регіональною. Далі депутати перейшли до інших питань. Внесли зміни до бюджету. Виділили кошти на будівництво шкільного стадіону в Близнюках, ремонт туберкульозних лікарень та профінансували програму з лікування катаракти.

Олена Мітясова, Олег Синицький, Харьковские Известия.