Русскоязычные школы перейдут на украинский в 2020 году

04.10.2019 12:20   -
Автор:
В Україні ще функціонують російськомовні школи. Проте, вже в наступному році вони перейдуть на державну мову навчання. Про це заявила міністр освіти та науки Ганна Новосад.
 
Ганна Новосад міністр освіти та науки України
 
Представники російської меншини — ці школи мають перейти на українську до вересня 2020. Мови меншин, які належать до мов Європейського Союзу — з вересня 2023 року. Власне і тих, і тих ми маємо до цього переходу підготувати. Проте, в цих школах, які будуть навчатися переважно українською мовою, все одно зберігатиметься можливість вивчати предмет рідну мову власне рідною мовою, і літературу. 
 
Ганна Новосад додала, що російська мова залишиться у школах, як окремий предмет. Крім цього учні зможуть відвідувати факультативи. У липні цього року набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови, як державної. Але підсумки вступної кампанії показали, що деяким випускникам важко складати тести українською. За даними українського центру оцінювання якості освіти, майже 11% вступників просили надати їм тести ЗНО з природничих предметів російською мовою.