Розвиток Харкова. Інтерв’ю з мером

14.09.2012 23:19   -
Автор:

Чому погодилися? Таким питанням починає своє інтерв"ю журналіст Зураб Аласанія. Не заради того, аби когось у чомусь переконати, відповідає міський голова Гннадій Кернес. Мета -  інформування городян про роботу міської влади. Тож, говорить мер, хотів би говорити без політики і не про політику — лише про життєдіяльність міста. Та все ж Зураб Аласанія не оминув питання про вибори до парламенту. Міський голова каже, відповідаю, як мер і як громадянин України, який переживає час обрання нового законодавчого органу.

Геннадій Кернес Харківський міський голова

-Органы местного самоуправления работают в соответсвии с действующим законодательством и меня как руководителя и других руководителей на местах интересуют эффективные современные законы, которые дадут возможность ну соответственно социально экономического развития территории. В єтом я заинтересован как любой гражданин Украины.

Чекаю, каже Геннадій Кернес, від виборів, що прийде команда, яка буде у єдиному пориві працювати на розиток міста. Як було останнім часом. Коли місто оновлюється за принципом — один у полі не воїн.

Геннадій Кернес Харківський міський голова

То, что харьковчане оценивают позитивные преобразования в городе Харькове, то это как результат единой команды, это не результат одного человека.

І все має відроджуватися у місті і надалі. Крок за кроком, каже мер. Для цього ухвалюються певні міські програми. Які існують не просто на папері, а працюють у реальному житті. І з"являються вони не з повітря. За кожною з програм — аналіз, розрахунки. Для того, щоб визначитися який же крок потрібно робити першим. Все і відразу зробити не вдасться. Та щоб крокувати до розвитку міста швидше, говорить міський голова, і шукають вони тих, хто небайдужий до проблем городян і здатен їх вирішувати. І такі люди є : серед них і народні депутати і депутати міської ради.

Геннадій Кернес Харківський міський голова

-Когда мы собираемся вместе по рабочим вопросам, то мы обсуждаем все наши возможности для того, чтоби Харьков развивался, динамично развивался и если сегодня мы участвуем вместе в программе возродим школьный стадион, возрадим детсткую площадку, возродим наше медицинское учереждение и так далее и так далее, я могу сказать только что — спасибо тем людям, которые не хотят быть в стороне.

Робота у місті триває і буде тривати. Для покращення добробуту харків"ян, говорить Геннадій Кернес і додає, і у день виборів життя не зупиниться.

Геннадій Кернес Харківський міський голова

-Для меня главное результат, я работаю на результат и если я берусь за дело, я обязан довести его до конца, до результата

Далі в інтерв"ю вже говорили без політики. Згадали і про проведення чемпіонату Євро-2012. Чи заробило місто на цьому, питає Зураб Аласанія. Якщо мати на увазі гроші — ні, відповідає Геннадій Кернес. Але головний прибуток Харкова від Євро — місто наблизилося до європейських стандартів.

Геннадій Кернес Харківський міський голова

-Ми видим новый Харьков, новые территории, новіе инфраструктурніе обьекти и соответственно они будут использовани в єксплуатации для будущих поколений.

Так, підготовка до Євро-чемпіонату була не простою, продовжує згадувати мер, але місто впоралося.

Геннадій Кернес Харківський міський голова

-Вам не передать моих эмоций, моих переживаний потому, что ответсвенность очень большая — это престиж города, это престиж страны в первую очередь и соответственно, когда миллионы смотрят в телеэкраны и видят там Харьков и сюда приезжают болельщики и изумленно смотрят куда они приехали, им говорили одно, а они приехали и они апплодирут харьковчанам добрым, веселым, отзывчивым людям и выносят в дальнейшем благодарственные письма направляют и слова говорят, это как вы  считаете. Зураб — да, это было искренне, это правда.

Це і європейський престиж і європейське визнання, говорить очільник міста. І тепер і надалі потрібно тримати марку. Буде Харків ще краще. Перспективи у міста є, впевнено каже міський голова. Мовляв, поставлена певна планка у розвитку міста і поки вона не буде досягнута — зупинятися немає часу.

Геннадій Кернес Харківський міський голова

-Я люблю Харьков и я работаю для людей. Зураб — спасибо большое, спасибо, это было содержательное интервью

Та про зміни у місті, про його оновлення та розквіт говорять не тільки журналіст з мером. Харків"яни помічають — місто оновлюється. Сквери, парки, вулиці — всі ці місця, що роками не реконструювалися — сьогодні отримують новий вигляд. Чого тільки варта площа Конституції, кажуть люди. Вона стала просторіша, і заграла іншими барвами.

Наталія харків'янка

-Аккуратно сделали, облагородили, вобщем-то Харькову этого давно не хватало и в последнее время Харьков изменился в лучшую сторону, притяно гостей принять, у нас очень многие люди приезжают из других городов есть где погулять, показать, в принципе уже давно нужно было єту площадь реконструировать. И то, что откріли и парк Горького и набережные наши, мне нравится и нашим гостям тоже

Марина харків'янка

-На улицах стало чище, лучше парки, парк Горького какой потрясающий.

Так, парк Горького, що називають харківським діснейлендом і справді збирає тепер багато гостей. Подивитися на зони відпочинку парку, покататися тут на каруселях, відчути екстрим на атракціонах, сюди щодня приходять тисячі. І враження кажуть, отримують незабутні.

Аріна та Сніжана відвідувачі парку Горького

-Вообще здесь столько всего такого, супер! Да, парк просто супер у нас сделали. Ну это наподобие Диснейленда, всегда мечтала сходить туда.

Альона

-Я думаю, такого парка нет ни в одном городе Украины, столько всего нового, столько для детей всякого интересного, развлекательного, что мы за эту неделю сюда приезжаем уже второй раз, нам очень нравится.

Та зміни зараз наочні не лише на територіях відпочинку. Тривають роботи і з відновлення звичайних подвір"їв багатоповерхівок. Нові дитячі і спортивні майданчики на них — вже звичні оку. Та і самі будинки ремонтують — під"їзди, вхідні групи отримують нове життя.

Віталій харків'янин

-Идет реставрация старых зданий, они все хорошо выглядят, инфраструктура думаю у нас поднимется.

А дороги, кажуть люди, нехай ще не всюди, але приємно дивують. І не лише центральні магістралі зараз на рекоснструкції. У дворах також вкладають асфальт.

Юрій харків'янин

-Во-первых чище стало, как бы дороги делают, цветочки садят, власть наша не бездействует во главе с Геннадием Кернесом и Михаилом Марковичем, все хорошо.

Оксана Кононова, Євгенія Кутнова, Олена Мітясова Харьковские Известия.