Розширення експозицій і повна реконструкція — шкільний музей у Харківській гімназії №34 відкрито для відвідування

22.09.2020 12:57   -
Автор:
Відреконструйований шкільний музей Слави 34-ї гімназії урочисто відкрив свої двері першим відвідувачам — вітальна промова, вручення подарунків від харківської міськради, покладання квітів до пам’ятного знаку загиблим учням і вчителям під час другої святової війни, розташованому на подвір’ї школи і найважливіша подія свята — відвідування музею. Вже на порозі гості поринули в минуле закладу: з цікавістю роздивлялись раритетні речі, слухали розповіді. Розширені експозиції тепер тут розташовані на сучасних стелажах, експонати гарно освітлені. Фотознімки мають нове обрамлення. У приміщенні тепло, сухо, затишно і, головне, зазначає керівник закладу, просторо!
 
 
Світлана Несвітайло директорка гімназії №34 Харківської міської ради
 
Ми змогли розширити експозицію, бо приміщення стало більш сучасним. Нам допомогли і управління освіти, і адміністрація району. Допомогли і з ремонтом, і вікнами.
 
Ганна Головчанська голова адміністрації Основ’янського району
 
Харьковский городской голова Кернес Геннадий Адольфович всегда чтит традиции, связанные с Великой Победой. В этом году у нас была эстафета памяти по всем школам. Внесла коррективы пандемия, вовремя мы не успели это сделать. И открыть этот музей. Но по поручению Харьковского городского головы – вот, это окончательная часть эстафеты – 34-я школа.  Эти стенды — это не одно поколение выпускников поделились своими и внесли лепту в историю нашего района.
 
Ідея відкриття музею виникла в середині 80-х. Ініціативу випускників довоєнних років, ветеранів другої світової залюбки підтримали вчителі та учні.  
 
Світлана Несвітайло директорка гімназії №34 Харківської міської ради
 
І почали збирати матеріали. Проводили різні акції. Ось, все, що ви бачите, знайдено на території школи. Збирали по крихті те, що приносили випускники.
 
Музей розповідає про бойовий та трудовий шлях випускників, події, пов’язані з цією школою. Багато поколінь учнів створювали історію навчального закладу, долучались до пошуку артифактів. Нинішні учні і педагоги з повагою ставляться до кожного експонату і цінують працю тих, хто збирав ці історичні матеріали. Тому під час реконструкції були збережені в первісному вигляді експозиції, зроблені власноруч ветеранами школи.Новий сучасний вигляд музею дає змогу представити на загальний огляд ще більше цікавих матеріалів
 
Петро Суворов вчитель фізичного виховання гімназії №34 Харківської міської ради, колишній випускник закладу
 
Цей музей був на 3-му поверсі, там було набагато менше експонатів, і майже не було сучасного матеріалу.
 
Наразі тут представлено вже чотири етапи в розширених експозиціях: перші роки тоді ще залізничної школи, роки Другої Світової, післявоєнний час і сьогодення.
 
Історія закладу розпочинається 1935-го, і найдавніший експонат музею – це картина Павла Панченка, на той час 9-класника 34-ї школи, яку він написав у той самий рік – 1935-й. 
 
Остання експозиція присвячена випусникам — захисникам Вітчизни. Тут кожна річ має власну історію і може розповісти безліч цікавих фактів минулого. Уламки патронів, каски, зброя, солдатське приладдя Другої світової – все це було знайдено колись учнями на подвір’ї школи. Зберігаються у музеї і особисті речі тих, хто колись тут навчався – ось, наприклад, перо, олівець, планшет, книга героя-підпільника. Польова сумка, шолом, лист до матері з фронту належать льотчику-винищувачу. Навіть у маленькій дрібничці –  можна побачити життя цілого покоління.
 
Ганна Хухрянська голова первинної ветеранської організації Основ’янського району.
 
Для нас это жизнь, я же помню это время. А для подрастающего — это уже история. 
 
Своїм маленьким шкільним музеєм пишаються всі, хто має відношення до 34-ї гімназії. Його реконструкція і розширення експозицій — визначна подія для закладу, яка також залишиться в літопису.