Розповідає унікальні історії з окупованих територій. Із 3 вересня Україною курсуватиме «Потяг до перемоги» (відео)

01.09.2022 13:30   -
Потяг Перемоги

Сім вагонів – сім історій незламності. Тепер люди зможуть мандрувати нашою державою особливими поїздами, присвяченими сміливим та вільним українцям.

Сучасні українські митці розмалювали сім вагонів – саме стільки регіонів наразі різною мірою тимчасово окуповані російським агресором. Кожен потяг розповідає про унікальну боротьбу та стійкість областей. А от детальніше дізнатися про незламних українців із цих територій – пасажири зможуть після відсканування QR-коду, що знаходиться серед ілюстрацій. Один із потягів присвятили Харківській області, а також – сміливим залізничникам. Саме вони з перших днів війни під обстрілами та вибухами вивозили людей із профронтового Харкова.

ОЛЕСЯ ЛЕОНТЬЄВА ПРОВІДНИЦЯ ЕВАКУАЦІЙНОГО ПОТЯГУ ХАРКІВСЬКОГО НАПРЯМУ
Мне запала в душу бабушка. Ей было 92 года. В свое время она прожила блокаду и она никогда не думала, что война может опять зайти в ее жизнь. Помню, как мы заехали на перрон и начали летать истребители. В общем, мы отправились, проехали буквально 20 минут и нам в пантограф локомотива попал осколок. Сработали очень быстро и мы поехали дальше.

Від початку повномасштабного вторгнення рф – Харківщина щодня піддається російським обстрілам. Ворог тимчасово утримує 30% відсотків регіону. Але припиняти боротьбу – мешканці області не збираються. Самі ж залізничники кажуть, що героями себе не вважають. Просто роблять те, що й кожен українець зараз – працюють заради перемоги.

КОСТЯНТИН ГУЗ НАЧАЛЬНИК ЕВАКУАЦІЙНОГО ПОТЯГУ ХАРКІВСЬКОГО НАПРЯМУ
Надо было вывезти детей. Они запомнились больше всего Обычным людям ты, само собой, помогаешь, а им – особенно нужна была помощь.

Проэкт створила «Укрзалізниця» разом із компанією Gres Todorchuk.

ДМИТРО КАСЯНЮК ХУДОЖНИК
Я роблю те, що я вмію. А я смію малювати. Працівники «Укрзалізниці» – теж герої. Попри небезпеку, вони нічого не бояться і продовжують працювати на своїх місцях.

Проєкт назвали «Потяг до перемоги». Його головна мета нагадувати світу, що всі тимчасово окуповані території – це Україна. Із 3 вересня ці вагони курсуватимуть маршрутом із Запоріжжя до Львова. Та автори вірять, що зовсім скоро «Потяг до перемоги» дістанеться всіх областей держави, у тому числі – і окупованих територій Харківщини.