Результати ПЛР-тестів затримуються, обласний лабораторний центр не справляється

21.10.2020 13:01   -
Автор:
В Україні коронавірусна хвороба спіткала вже близько 316 тисяч українців. Зараз на ліарняних ліжках знаходиться рекордна з початку пандеміЇ кількість пацієнтів 23 тисячі, з яких майже тисяча були госпіталізовані лише за останню добу. Ситуація критична, констатують у Мінохорони здоров'я, і зазначають, що на сьогодні головними задачами залишаються: забезпечення всіх хворих медичною допомогою, збільшення у стаціонарах лІжок з підведеним киснем, а також проведення більшої кількості тестувань. Зараз ПЛР-тестів в Україні проводиться близько 30-ти тисяч на день. От тільки висновків цих досліджень зачасту доводиться очікувати доволі довго, зазначають фахівці на місцях. От і на Харківщині лабораторному центру, що знаходиться в підпорядкуванні області, не вистачає потужностей. Мобільні бригади, які створені у місті і працюють з пацієнтами з підозрою на коронавірус, безпосередньо вдома, щоби унеможливити їх контактування з іншими людьми, роблять до тисячі аналізів на добу, але результати надходять із запізненням, що значно ускладнює вчасне виявлення COVID-19
 
Юрій Сороколат директор Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради 
 
Для своевременного выявления пациентов с коронавирусной инфекцией в городе Харькове создано 22 мобильные бригады, которые каждый день выезжают. Всего было осуществлено за весь период работы этих бригад 25400 выездов и проведено 47 тысяч забора биологического материала. 
 
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення 
 
Лабораторія не переварює цей матеріал. Вони не можуть дати нам день в день, на другий день, вони дають нам на 5-7 і це затримує людей, затримує лікування, затримує діагностику. В цьому тоже є велика проблема, що робить важчою нашу роботу. 
 
Оскільки обласний лабораторний центр не справляється, вихід із ситуації, який пропонує місто, це зокрема залучення ще і приватних лабораторій до тестувань за бюджетні кошти. 
 
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення 
 
Ми беремо результати з усіх комерційних лабораторій, приватних, ми враховуємо все, все. Якщо ми заговорили про приватну медицину, треба вишукати кошти, щоби платити їм за людей. Люди не можуть проплачувати аналізи, які роблять ці лабораторії.
 
А між тим у МОЗ поки тільки обіцяють збільшити показник тестувань в державних лабораторіях і навіть наводять цифри до 40 тисяч на день, а у грудні взагалі до 75-ти тисяч. В свою чергу Прем’єр-міністр закликає голів обласних державних адміністрацій переходити від спостережного контролю до активних дій і вже зараз надавати пропозиції щодо перепрофілювання лікарень і розгортання мобільних госпіталів аби розширити ліжковий фонд для коронавірусних хворих. Бо прогноз фахівців не втішний, не виключають, що у найближчі тижні щодоби буде реєструватися 8-10 тисяч нових випадків COVID-19.