Ремонт харківського термометра завершено. Комунальникам вдалося відновити один із символів міста (відео)

16.02.2023 19:04   -

Для багатьох поколінь харків‘ян термометр на Сумській є одним із головних символів міста. До того ж, він вважається ще й багатофункціональним, жартують люди. Адже не лише показує температуру та час, а ще й допомагає знайти один одного у багатолюдному мегаполісі. Фраза «зустрінемося під градусником» знайома чи не кожному харків’янину. Тож, кажуть, радіють, що навіть під час війни знаменитий термометр залишається на своєму місці.

МАРІЯ ПЕТРІВНА ПЕНСІОНЕРКА
Правильно! Не снимайте! Когда придут снимать – буду тут ночевать. Это наша гордость Харькова. Мы только на термометре свидания назначаем. Вся жизнь наша прожита под термометром.

Термометр з’явився в Харкові в 1976 році минулого століття. Та ідея встановити його виникла дещо раніше. Тоді один із міських посадовців побачив таку конструкцію в іншій державі. Та одразу ж вирішив, що в нашому місті має бути щось схоже, але краще та більше. І вже за кілька років у Харкові провели урочисте відкриття «16-метрового диво-термометра».

ІГОР ХАРКІВ’ЯНИН
Символ города. Уже несколько десятилетий этому градуснику нашему. Без него Харьков нельзя представить себе.

За цей час термометр кілька разів оновлювали та реконструювали. Востаннє такі роботи проводили у 2011-му. Та термін експлуатації деяких елементів майже сплинув, кажуть фахівці. Готувалися до чергового відновлення, однак почалася війна.

ІГОР ФАКТОРОВ НАЧАЛЬНИК АВАРІЙНО-ДИСПЕТЧЕРСЬКОЇ СЛУЖБИ КП «МІСЬКСВІТЛО»
Це також вплинуло на нього, ударні хвилі могли вплинути. Більше всього вплинуло багаторазове відключення від електрики.

Внаслідок цього найбільше постраждала світлодіодна підсвітка – термометр став показувати невірну температуру й час. Та залишити улюблений символ харків’ян несправним не могли, зазначає Ігор Факторов. Тож кілька тижнів тому стали до відновлення. Через війну знайти необхідні деталі було непросто – усе виготовлялося під замовлення.

ІГОР ФАКТОРОВ НАЧАЛЬНИК АВАРІЙНО-ДИСПЕТЧЕРСЬКОЇ СЛУЖБИ КП «МІСЬКСВІТЛО»
Було замінено декілька блоків елементів підсвітки й ми їх налагодили, щоб він вірно показував температуру, час. І також, аби підсвітка працювала на 100%.

А от харків’яни кажуть: такі відновлення знакових пам’яток – ще один символ того, що місто живе, залишається гарним та охайним. І ніщо не зможе цьому завадити.

АЛЬОНА ХАРКІВ’ЯНКА
Звичайно, навіть у складну годину, у складний час, якби не було, але роблять. І це – добре.

ІГОР ХАРКІВ’ЯНИН
Конечно, жизнь должна возвращаться в город. Какие-то мелочи, к которым привык каждый житель, каждый харьковчанин. Все должно быть на месте. Спасибо Терехову, за все беспокоится, городским властям спасибо.

ОСТАННІ НОВИНИ: