Реконструкция фасадов зданий в центральной части города

03.10.2012 17:35   -
Автор:

Будинок номер три, що на Пушкінській, де у лютому торік, сталася пожежа, не впізнати. Тут не лише проведено капремонт, а й реконструйовано фасад, який дуже пошкодили під час гасіння вогню. Тепер будинок 1917-го року має першозданний вигляд. А поруч, на Пушкінській, 19 роботи з реконструкції в самОму розпалі. Скульптори, реставратори та будівельники і тут відновлюють фасад пам"ятника архітектури. Робота, зазначають, кропітка,  жоден елемент декору не повторюються, тож виконують вручну. Довелося поламати голову і над кольором.     

Олександр Тарапатов директор фірми-підрядника

-К сожалению те фото, которые сохранились они чёрно-белые. И какой первоначальный цвет не знаем. Были обсуждения по цветам этого дома. И уже коллегиально определены цвета.

На стадії реконструкції  чимало і житлових будинків, і історичних пам'яток. Тимчасові незручності жителів не лякають, кажуть, такі перетворення сприймають позитивно.

Катерина студентка

-Историческую застройку города реконструируют, сберегают — это хорошо.

Олександра пенсіонерка

-Оно всё красивое, эффектное, идёшь теряешься от всей этой красоты. Это очень хорошо, пускай бы так и было. 

Вже протягом двох років у Харкові триває програма з реконструкції фасадів. Тільки торік провели ремонти у 120-ти будинках. Цього року планують ще більше.

Роман Нехорошков директор Департаменту житлового господарства

-Объёмы по этому году бюджетных средств по текущему и капительному ремонтам у нас составляет порядка 18 млн. гривен. Мы спланировали большее количество домов и цифра фактически в 2,5 раза больше. В этом году мы охватим этой программой порядка 230 домов.

Темпів робіт збавляти не мають наміру, запевняє Роман Нехорошков. У планах провести інвентарізацію фасадів ВСІХ будинків, що у центрі міста. Ті, що потребують оновлення включать у довгострокову програму з реконструкції.  

Анжела Сушко, Ярослав Кононенко, Харьковские Известия.