Реконструкция Центрального рынка

03.07.2012 21:57   -
Автор:

Поки на Центральному ринку з самого ранку йде торгівля, кілька десятків незадоволених підприємців, протестують проти реконструкції, що нині там проходить. Кажуть, вони не мають коштів не встановлення сучасних контейнерів. Але і стати на трохи віддалені ряди, як їм пропонують в адміністрації ринку поки вони назбирають необхідні гроші, вони не хочуть.

Юрій Медведєв ,директор Центрального ринку:

-Людей постоянно будоражат, забрасывают листовками, идет постоянный шантаж, что если вы не выйдете,то мы перевернем вам товар. Сегодня с половины седьмого утра не давали людям открыть, какие-то инициативные группы, предупреждали предпринимателей, что перевернут товар, зальют его краской. И администрации угрожали машину мне облить, и лично мне.

Такі дії певних ініціативних груп, каже Юрій Медведєв, йому незрозумілі. Бо вони чисту економіку перетворюють на політику. Адміністрація ринку завжди йде на зустріч підприємцям. І працюють обидві сторони на договірних умовах, арендна плата не підвищується, а реконструкція проходить вже другий рік поспіль. І за цей час нікого без роботи не залишили.

Олександр Гунченко ,заступник голови Харківського регіонального відділення Спілки адвокатів України:

-Это все прописано в тех договорах, которые в соответствии закона заключены. И там прописаны на каких условиях и каким образом производится реконструкция рынка, производится текущий ремонт, помещений, площади тороговой, которую занимают предприниматели. Здесь законодательство не нарушается абсолютно.

Так, успішно працює після оновлення торговий майданчик "Металіст". Там під час будівельних робіт не було жодних протестів. Такі ж підприємці тоді поставилися до цього з поразумінням, сказавши — час не стоїть на місці, вони брали участь в оновленні ринка.

Сергій ,приватний підприємець:

-Сложно, вкладывали, но все равно ж сделали все, нормально. Мы же не могли здесь так стоять в воде. Тут как-то никаких протестов не было, все хотели.

Володимир, приватний підприємець:

-Когда у нас была реконструкция у нас было все гладко. Реконструкция должна идти, но должно быть всем хорошо, не только рынку, но и предпринимателям, как-то договариваться. Было гараздо хуже, сейчас конечно намного лучше. Все цивильно, все приходят, всем нравится, и покупателям и продавцам.  

Та й самі покупці кажуть, що несанкціонована торгівля з землі та повна антисанітарія, що й досі процвітає на двох майданчиках Центрального ринку, їх не влаштовує.

Наталія ,гість із Білорусі:

-Все должно улучшаться. Качество продукции зависит от склада хранения, от эксплуатации робочего места. Чем высококомфортное будет место, тем приятнее покупать продукцию.

Та протестувальники таких доводів наче не чують. Наполягають на своєму — реконструкцію, а саме перетворення ринка на сучасний і комфортний кажуть, треба зупинити. Або оновлювати його без них.

Євгенія Кутнова, Євгеній Дроботов. Харьковские Известия.