Рейд ДАI по автоперевiзникам

01.11.2012 18:34   -
Автор:

Ігор Бескровний кореспондент

-Зима наближається, громадський транспорт — перевзувається. Автоперевізники Першої столиці розпочали переоснащувати транспорт для роботи в зимовий період.

У Максима, він працює слюсарем на цьому АТП сьогодні роботи по самі вуха. Хлопець розповідає, потрібно і гуму на маршрутках поміняти, перевірити роботу обігріву салону і надодачу тасол в радіатори залити.

Максим слюсар фірми-перевізника
Рейд ДА
-Мы меняем воду на тасол в зимнее время, потому что холода начинаются, поэтому доливаем -40. Ну она же не замерзает.

Крім цього перевізники кажуть — щодня кожна машина, яка виходить у рейс проходить техогляд. Незалежно від сезону. Є несправності — немає роботи. Запевняють, безпека пасажирів на першому місці.

Олександр Застеба директор фірми-перевізника

-Обязательно проверяется внешнем осмотром светотехническое оборудование, тормозная система, стояночный тормоз. Работа связана с перевозкой пассажиров — открытие и закрытие дверей. Обязательно просматривается снизу машина по наличию видимых дефектов — рессорной частью и видимых подтеканий жидкости.

За всі несправності і "не перевзування" у зимову гуму співробітники ДАІ зобов'язані штрафувати перевізників. Кажуть, задля цього щодня виходять в рейди по місту. У період з 22 жовтня по п'ятнадцяте листопада всі без виключення повинні пройти необхідний перехід на зимовий період. Не встиг — готуй гаманець.

Дмитро Яковлєв інспектор відділу автотехнічної інспекції управління ДАІ

-Согласно административного кодекса ст.121 предусмотрен штраф от 680 до 850 гривен.

І ось один з порушників. Водій не те що не підготував транспортний засіб до зими, взагалі не мав права виходити в рейс. Інспектори поясняють — гума на маршрутці "лиса". На такій їздити взагалі заборонено. Водій, лише руками розводить.

Андрій водій маршрутки

-Обязательно проверяют. А как же вас выпустили? Может быть не заметили.

Але це не єдине, що не помічають керівники фірм-перевізників, додають пасажири маршруток. Кажуть, пенсіонерів водії найчастіше з небажанням пускають. Михайло Федосійович пропрацював тридцять шість років, служив, багато бачив у житті. Але щодня доводиться вступати в бій з недобрими водіями. Каже, для них пенсійне посвідчення — не перепустка.

Михайло Федосійович пенсіонер

-Сел. Он отъехал 2 метра и сразу же остановился, люди стоят. Я ему показываю видите у меня пожизненное удостоверение, вы нарушаете мои права, а он требует — выйдите. И стоял больше пяти минут и не хочет ехать!

А от пенсіонерка Валентина Миколаївна зацікавлює водіїв маршруток гривнею. Показує її, щоб зупинити транспорт. Каже, інакше не поїдеш.

Валентина Миколаївна пенсіонерка

-Вот значит стоит пенсионер — мимо проезжают и всё. Вот у нас маршрут на Баварию обслуживает 209 и 237-ой. 237-ой ещё более менее так относится, а вот 209-ый никогда в жизни не остановится, если стоят пенсионеры.

Перевізники виправдовуються — не може бути. Про гривню від пенсіонерів, кажуть, люди її самі водіям віддають. В знак подяки.

Олександр Застеба директор фірми-перевізника

-Они иногда с большим удовольствием это делают. Почему, потому что водитель когда ему показывают удостверение скажет доброе слово, то человек от доброго понимания ситуации  скажет "На сынок, возьми рубль." Бывают такие случаи бывают. Но это не совсем правильно, но люди дают, водители берут.

Беруть, але не повинні. За законом проїзд у пенсіонерів безкоштовний, не одноразово говорять у мерії. Про всі подібні випадки просять повідомляти. Кажуть, для всіх порушників закону це не пройде безслідно.

Ігор Бескровний, Ярослав Кононенко Харьковские Известия