Реформа государственного контроля

30.05.2012 21:56   -
Автор:

Порозумітися між собою бізнес та контролюючі органами мають не на домовленостях, а за законом – саме таке завдання ставить держава проводячи реформи. Поява податкового кодексу зняла частину питань. Підприємці відмічають — взаємовідносини між ними і податковою перейшли у правове поле. Але інші державні контролери продовжують працювати за старими правилами – оцінюючи якість своєї роботи за кількістю перевірок та штрафів.  

Денис Ткачов,  директор Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва:

-Согласно ислледованиям, которые провела международная финансовая корпорация в прошлом году предприниматели Украины потратили более 7 миллиардов гривен на проведение проверок и на техническое урегулирование своей деятельности.

Висновки закордонних експертів підтверджує і генеральна прокуратура України, яка провела власну перевірку.

Геннадій Тюрін,  прокурор Харківської області:

-На протяжении прошлого года и в 1 квартале этого года, контролирующими органами проведено почти 3 миллиона проверок, 2,8 миллиона, составлено 8,2 миллиона протоколов привлечения к административной ответственности, привлечено к ответственности около 6 миллионов граждан.

В Україні зареєстровано півтори мільйони фірм та близько двох мільйонів підприємців. І за минулий рік, згідно даних прокуратури, під перевірку контролюючих органів потрапив кожен український бізнесмен, більш того на кожного з них складено три адміністративних протоколи про порушення. Найчастіше проводять перевірки представники МНС, санітарних та екологічних служб.

Юрій Сапронов,  заступник голови Харківської облдержадміністрації з економічних питань:

-Безусловно бизнес тоже не святой. Я чуть более 2 лет на госслужбе, до этого 20 лет в бизнесе, я понимаю, что договариваться с контролирующими и разрешительными органами иногда дешевле, чем работать по закону. Еще раз говорю – бизнес тоже не святой.

Закріпити взаємовідносини між державними контролерами та бізнесменами, у правовому полі, впевнені фахівці, повинен новий кримінально-процесуальний кодекс, що набуває чинності восени.

Анатолій Яковинець,  начальник Головного слідчого управління Державної податкової служби України:

-Уже сей час нельзя изъять документы о финансово-хозяйственной деятельности без решения суда, и это дублируется в новом уголовно процессуальном кодексе. Уже сейчас налоговая милиция не может задержать предпринимателя по подозрению в совершении преступления без решения суда.

Реформа йде, але навіть найкращі закони, можуть бути спаплюжені виконавцями, впевнений губернатор, тому і звернувся до керівників контролюючих органів пояснити своїм співробітникам, що мета держави не покарати український бізнес, а допомогти йому розібратися зі змінами у законодавстві. Роз’яснити підприємцям не тільки їх обов’язки, а і права.     

Михайло Добкін,  голова Харківської облдержадміністрації:

-Не ждать пока бизнесмены , нарушат закон, а потом как коршуны налетели, исклевали всего и разлетелись каждый со своим куском в лапах мяса от жертвы. А работать, предупредить человека, даже если совершены уже первые шаги по каким-то нарушениям, не уголовного характера. Дать возможность и подсказать как исправить ситуацию.

Андрій Соловйов, Сергій Перець, Харьковские Известия.