«Раз на 3 дні у Харкові знищується освітній заклад». У муніципалітеті навели статистику наслідків 2-х років війни

26.02.2024 16:56   -

COVID в 2019-му, а вже в 2022-му повномасштабне вторгнення. Всі ці 5 років українські школярі вимушені навчатися по-новому. Найважче прифронтовим регіонам.

Як далі вибудовувати стратегію освіти України, ключові напрямки та нові підходи навчання дітей під час війни і стали предметом Міжнародної онлайн-конференції, що в Харкові зібрала представників освітянської спільноти зі всієї країни та міжнародних партнерів. Якщо зосередитися на Харкові, то це місто у зв’язку з війною, втратило дуже багато навчальних закладів. Гостям у муніципалітеті наводять шокуючу статистику.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХМР
Вибухи, зруйновані навчальні заклади. Таке враження, що ворог націлює свої ракети на нашу освіту, на наше майбутнє і намагається знищити наших дітей. За цей час пошкоджено 248 навчальних закладів, це 56% від існуючих в місті. Якщо ми візьмемо матиматично 780 днів війни і 248 закладів, тобто кожні 3 дня знищшується навчальний заклад.

Поки у Харкові працюють над реновацією пошкоджених шкіл, у місті вимушено запроваджують нові підходи для того, аби діти могли навчатися. У 2023 -й, за ініціативи мера Терехова у Харкові запрацювала метрошкола. На початку 2024 року – метросадок. Ці проекти, що стали своєрідним проривом для всього світу, дуже добре себе виправдали. Стартувала метрошкола у Харкові із трохи більше ніж вісьмастами учнями,  зараз же на 5-ти станціях підземки навчаються майже 2200 школярів.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Можливості нашої метрошколи вже вичерпані і ми сьогодні будуємо справжню школу під землею, яка розрахована на 450 учнів в одну зміну. Тобто в 2 зміни ми будемо навчати 900 учнів. І це дуже важливо сьогодні. І такі школи будуть з’являтися по всім 9-ти районам міста Харкова. Тому дуже вдячний Вам. Дуже вдячний Вам, що ви приїхали, дуже вдячний Вам, що ви небайдужі, головне. І дуже вдячний Вам, що ви будете дарувати нашим дітям справжню освіту. Дякую Вам. Слава Україні!

Попереду ще дуже багато кропіткої праці. Але й багато чому новому у Харкові вже дали старт. Так, щоб харківським дітям, які зараз у місті надати можливість навчатися,- на базі вцілілих закладів освіти створюють належні укриття – так звані протирадіаційні. Одне з таких вже працює з нового року в Слобідському районі. Наступний – Київський район. Далі, кажуть обов’язково буде більше. Головне, віра у майбутнє і незламна позиція. 

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Головне, що ми, незважаючи на жахи війни, незважаючи на постійні обстріли, приділяємо увагу навчанню дітей. Знаєте, ми пройшли дуже багато викликів і у нас є певний досвід. Звісно це ми зробили не від гарного життя, а ми були змушені зробити це, бо ми чудово все розуміємо, що освіта дітей, це головне. Це головне, бо це наше майбутнє.

Зі всіма новаціями та напрацюваннями, каже міський голова, Харків готовий ділитися з іншими регіонами. Бо всі діти України, навіть у війну, мають отримувати належну освіту.

ОСТАННІ НОВИНИ