Работу из дому, гибкий рабочий график и дистанционную занятость планируют узаконить

04.12.2019 15:09   -
Автор:
Дистанційну зайнятість, роботу з дому та гнучкий робочий графік планують узаконити. В Уряді запропонували провести трудову реформу. 
 
Тимофій Милованов міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 
 
Гнучкий режим робочого часу, дистанційна зайнятість, робота з дому — це кілька з тих ініціатив Уряду, які ми пропонуємо закріпити законом. Важливо, ще більше захистити фундаментальні права працівників, щоб вони могли відстоювати свої права.
 
За його словами, ці види працевлаштування вже давно існують в Україні, проте вони й досі не були закріплені на законодавчому рівні. 
 
Тимофій Милованов міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 
 
Працівник та роботодавець мають укладати трудовий договір лише у письмовій формі, а виплата заробітних плат повинна здійснюватися винятково у грошовій формі, а не товаром, як було в радянські часи. Такої спадщини у нас ще вдосталь, але, наприклад, адміністрування праці стає більш не актуальним в епоху розвитку цифрових технологій.
 
Слід зауважити, що Президент Володимир Зеленський доручив міністерству переглянути Трудовий Кодекс, адже наразі в Україні діє документ, що ухвалили ще в СРСР, тому деякі положення кодексу з часом вже застаріли. В Уряді ж кажуть, змінювати повністю кодекс не будуть, а лише впровадять кілька нововведень. Зокрема, працівнику дозволять брати відпустку за свій рахунок на 30 днів, тоді як зараз можна взяти на 15. Також нове законодавство більш надійно захищатиме від звільнення осіб з інвалідністю, пенсіонерів, вагітних жінок і тих, хто перебуває у декретних відпустках.