Рабочая поездка народного депутата Украины Дмитрия Шенцева по Двуречанщине. Чем живут украинские села?

17.10.2012 15:47   -
Автор:

Дворічанський елеватор — найбільше в Україні підприємство з переробки гречаної крупи, поряд залізнична станція та харчово-смакова фабрика. Колись величезний промисловий комплекс в занепаді. Одне з найголовних питань, що задають жителі на зустрічі з народним депутатом України Дмитром Шенцевом, який опікується Дворічанським районом — це відсутність робочих місць.   

Сергій Радьков голова Дворічанської райдержадміністрації

-То что касается сельхозтехники, сельхозхимии мы ещё не вышли на тот должный уровень. Нам сегодня надо думать об организации рабочих мест. 

Відстоювати рішення цієї проблеми, впевнений нардеп, необхідно на державному рівні. І хоча, каже, вже введено в дію кілька відповідних державних програм, цю роботу і надалі необхідно продовжувати.

Дмитро Шенцев народний депутат України

-Мы обязательно должны усилить резко, я имею ввиду добиться от Правительства, чтобы они ввели налоговые льготы для образования предприятий, новых рабочих мест на селе.

Немаловажливі і побутові питання, зазначають дворічанці, десь ще немає спортивних та дитячих майданчиків, є проблеми з водопостачанням.  

Світлана Ситник голова профспілки ТОВ "Дворічанський елеватор"

-Ві помогли нам с откачкой канализации. Ещё было бы хорошо создать коммунальное предприятие у нас в Товильжанке или же поставить на баланс сельсовета водонапорную нашу башню.

Ірина Саніна мешканка с. Гряниківка

-У нас село очень большое, много детей, около 40 деток у нас нет никакой детской площадки.

Де провести дозвілля спантеличені і мешканці Другого Лиману — найвіддаленішого села від райцентру. Кажуть, молоді немає де працювати, всі тікають до міста, та й саме село стає занедбанним.   
 
Віра Погребнюк мешканка с. Другий Лиман

-Клуб, щоб хоть який би, що-небудь.

Олександра Головань мешканка с. Другий Лиман

-Надо щоб світло було, щоб зробили освітлення села.

І тут необхідна підтримка держави, каже Дмитро Шенцев, введення нових законів, які б стимулювали сільгоспідприємства на місцях піклуватись про побут селян.   

Дмитро Шенцев народний депутат України

-Соответственно со своей стороны государство должно идти навстречу тем людям, которые принимают участие в финансирование социальной сферы, получать какие-то льготы по налогам.

Круг проблем, підбиває підсумок робочої поїздки до Дворічанщини Дмитро Шенцев, набагато більший і практично у всіх селах однаковий, що в котрий раз, каже, доводить необхідність прийняття державної програми підтримки малих сіл.

Дмитро Шенцев народний депутат України

-Дороги, газ, школы, детские сады и дома культуры, возможность заниматься спортом и досуг и конечно же медицинское обслуживание.  В любом населённом пункте, как далеко он бы не находился, сколько бы мало людей в нём проживало, вот эти вещи мы должны обеспечить там. Обеспечим, значит всё, будет там жизнь.

Анжела Сушко, Ярослав Кононенко, Харьковские Известия.