Программу медицинских гарантий в Украине обещают запустить с апреля 2020 года

22.10.2019 12:28   -
Автор:
На сьогодні безоплатні медичні послуги доступні лише на первинці, натомість, їх мають намір поширити і на інші рівні меддопомоги. А це означає, що пацієнт користуватиметься, а Національна служба здоров'я платитиме. Програма медичних гарантій саме і передбачає перелік медичних послуг, які держава гарантує кожному пацієнту. Які саме з них будуть безлплатними стане відомо після затвердження Державного бюджету на 2020 рік. А поки, зазначають у Мінохорони здоров'я, триває підготовка до впровадження програми. Припускають, що її бюджет складатиме понад 72 мільярди гривень і діяти вона почне з квітня наступного року. 
 
Програма медичних гарантій прийде на заміну псевдобезкоштовній медицині вже у 2020 році. До неї увійдуть послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної та реабілітації. Послуги будуть повністю безоплатними для українців, адже вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків. Головним фокусом Програми будуть медичні послуги, пов’язані з лікуванням гострого мозкового інсульту, гострого інфаркту міокарда, допомога в пологах і неонатальна допомога, ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань. Саме за ці послуги НСЗУ буде сплачувати медичним закладам за пріоритетним тарифом, який дозволить пацієнтам отримувати ці послуги безоплатно та відповідної якості. 
 
Більше якісними і доступними для українців планують зробити і медикаменти. А саме планують впровадити обов"язкове кодування на упоковках ліків, що дасть змогу пацієнтам перевірити чи вони є достовірними і не протермінованими. А от щодо вартості медпрепаратів, то вже визначено, що граничні ціни на деякі з Нацпереліку основних лікарських засобів встановлюватиме Мінохорони здоров'я із затверджпенням відповідного Реєстру.  
 
Це дозволить уникнути завищення цін на медичні препарати, які закуповуються медзакладами самостійно через систему Prozorro. Заклади зможуть забезпечити ще більше безоплатних ліків для своїх пацієнтів: Також затверджені документи з розподілу та поставки препаратів для лікування хворих на онкологію, онкогематологію, вірусних гепатитів B і С, орфанних метаболічних захворювань, легеневої артеріальної гіпертензії. Українські пацієнти отримають більше 4,5 млн флаконів препаратів для онкохворих дітей та дорослих. 
 
Ну а загалом  відпуск рецептурних медпрепаратів з аптек в Україні планують зробити виключно за рецептами лікарів, щоби українці не займалися самолікуванням. І це один із напрямків Концепції розвитку фармацевтичного сектору галузі охорони здоров’я на наступні 5 років. Наразі зараз вона знаходиться на обговоренні експертів і попереду ще публічні консультації та розробка відповідних змін до законодавства. Вцілому ж мета Концепції, зазначають у профільному міністерстві – боротьба з фальсифікатом, створення Української медичної агенції та демонополізація ринку.